Vytauto Grubliausko komitetas prarado mandatą Klaipėdoje
Sa­vi­val­dos rin­ki­mų re­zul­ta­tuo­se Klai­pė­do­je – po­ky­čiai: pers­kai­čia­vus rin­kė­jų bal­sus dar vie­ną man­da­tą mies­to Ta­ry­bo­je gau­na Lie­tu­vos li­be­ra­lų są­jū­dis.

Uostamiesčio rinkimų apygardos komisijos pirmininkas Adolfas Gritėnas informavo, jog gavus skundą buvo iš naujo suskaičiuoti balsai Berželio rinkiminėje apylinkėje. Esą dėl techninių kliūčių ar galimo nuovargio komisijos nariai reitinguotus biuletenius netyčia buvo padėję prie nereitinguotų.

Iš naujo suskaičiavus galiojančius biuletenius paaiškėjo, kad liberalams buvo atiduota 89 balsais daugiau, nei skelbta po rinkimų nakties.

Tokiu būdu vietoje preliminariai iškovotų 9 mandatų Taryboje visuomeninis rinkimų komitetas „Vytautas Grubliauskas ir komanda“ turės 8, o Liberalų sąjūdis galės pasigirti nebe 3, bet 4 savo atstovais municipalinėje valdžioje.

Iš dabartinio mero V. Grubliausko komandos po balsų perskaičiavimo į Tarybą nebepatenka Audrius Petrošius, o ketvirtąjį liberalų iškovotą mandatą gauna Lina Skrupskelienė.

Įvykus šiai rokiruotei ir Vyriausiajai rinkimų komisijai netrukus patvirtinus galutinius rezultatus, Klaipėdos miesto taryboje daugiausiai mandatų (8) bus iškovojęs V. Grubliausko rinkimų komitetas, antroje vietoje su 7 mandatais – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, 6 mandatus turės Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovai, 4 – liberalai, 3 – Lietuvos centro sąjunga ir 2 – visuomeninio rinkimų komiteto „Titov ir teisingumas“ atstovai.

Pirmą kartą po nepriklausomybės atkūrimo į Tarybą Klaipėdoje nepateko nė vienas socialdemokratas.