Visvaldas Matijošaitis sieks tapti Kauno meru dar vieną kadenciją
Kau­no me­ras ju­dė­ji­mo „Vie­nin­gas Kau­nas“ va­do­vas Vis­val­das Ma­ti­jo­šai­tis da­ly­vaus pa­va­sa­rį vyk­sian­čiuo­se Kau­no me­ro rin­ki­muo­se.

V. Matijošaitis taip pat ves „Vieningo Kauno“ sąrašą, dalyvausiantį rinkimuose į Kauno miesto tarybą, ketvirtadienį pranešė judėjimo rinkimų štabas.

„Prieš kelis metus į mero pareigas mane atvedė noras, kad Kaunas pasikeistų. Šiandien pokyčiai mieste yra įgavę labai gerą pagreitį. Visi augantys miestai turi šansą suklestėti. Kaunas neturi teisės praleisti šito šanso. Kartu su komanda jaučiame atsakomybę už tai, kad ši galimybė virstų realybe“, – pranešime teigė V. Matijošaitis.

Rinkimuose į Kauno miesto tarybą dalyvausiančio „Vieningo Kauno“ sąraše kartu su V. Matijošaičiu yra Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto dekanas, architektas Jonas Audėjaitis, žinoma šalies šokių trenerė Jūratė Elena Norvaišienė, Kauno valstybinio muzikinio teatro vadovas Benjaminas Želvys ir kiti.

Kaip skelbia judėjimas, kandidatų sąraše – gausus būrys akademikų, visuomenininkų, verslo, sporto, kultūros ir kitų sričių profesionalų.

V. Matijošaitis taip pat patikino iš anksto nesitariantis ir nedėliojantis galimų koalicijų su kitais judėjimais ar partijomis.

Klausiamas, ar šis apsisprendimas reiškia, kad nesieks varžytis kitų metų gegužę vyksiančiuose prezidento rinkimuose, V. Matijošaitis BNS ketvirtadienį teigė kol kas nenorįs apie tai svarstyti ir savo aiškų atsakymą pateiksiąs vėliau.

„Man rūpi Kaunas ir rūpi pradėti darbai, tiek stadiono statyba, tiek Mokslo salos statyba, tiek ledo arenos statyba, visi tie projektai, kuriuos pasidarėme ir pradėjome ar statybos, ar rangos darbus. Ir apie ateities planus gal paliekam ateičiai. Pasižiūrėsime, kas vyksta ir gal net į merus manęs net neišrinks, o mes pradėsime aukštom materijom kalbėti“, – svarstė V. Matijošaitis.

„Iš tiesų reikia pažiūrėti, kas kur eis, kas dalyvaus, gal iš tiesų atsiras kažkokia nauja politinė jėga ir mūsų judėjimui bus sunku prasiskinti kelią Kaune, tai ką kalbėt toliau“, – pridūrė Kauno meras.

Merų ir savivaldybių tarybų rinkimai vyks 2019 metų kovo 3 dieną.

Tuo metu pretendentai dalyvauti šalies vadovo rinkimuose pareiškinius dokumentus turėtų pateikti iki kitų metų kovo 8-osios.

61 metų V. Matijošaitis pagal išsilavinimą yra inžinierius mechanikas, sovietmečiu dirbo milicijoje, po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo įsteigė „Vičiūnų“ įmonių grupę, 2015 metais tapęs Kauno meru pareigų įmonėse atsisakė, verslo valdymą perdavę sūnui.

Per 2015 metų tiesioginius merų rinkimus V. Matijošaitis antrajame ture sulaukė 63 proc. rinkėjų palaikymo ir laimėjo prieš buvusį Kauno merą konservatorių Andrių Kupčinską.