Virtualus populiarumas pergalės negarantuoja
Pa­gal tai, kaip elek­tro­ni­nė­je erd­vė­je kan­di­da­tams į pre­zi­den­tus se­ka­si rink­ti pa­lai­kan­čių­jų par­ašus, ga­li­ma ne­ma­žai pa­sa­ky­ti apie jų elek­to­ra­tą. Ta­čiau prog­no­zuo­ti rin­ki­mų re­zul­ta­to, so­cio­lo­go Vla­do Gai­džio tei­gi­mu, bū­tų ri­zi­kin­ga.

Pasak V. Gaidžio, tai, kad kandidatams būtinus 20 tūkst. parašų Ingrida Šimonytė surinko pačią pirmą dieną – antradienį, tik patvirtina, jog jos rinkėjai yra jauni, energingi, išsilavinę, naujausias technologijas valdantys žmonės.

„Tarp I. Šimonytės rėmėjų daug studentų – daugiau nei jų turi Gitanas Nausėda“, – LŽ sakė sociologas. Tuo metu Saulius Skvernelis, už kurį pirmosiomis dienomis elektroninėje erdvėje pasirašinėjama vangiai, tarp jaunimo nėra populiarus, jį remia mažiau išsilavinę rinkėjai nei I. Šimonytę. „Tačiau vienas dalykas rinkti parašus virtualiai, kitas – ateiti balsuoti gyvai. Jei pagrindinis balsavimas būtų elektroninis, ko gero, I. Šimonytė laimėtoja taptų per pusdienį. Bet dabar rinkėjams, kaip ir daugelį metų iki šiol, teks eiti balsuoti į rinkimų apylinkes, atlikti nusistovėjusias procedūras. Jaunam žmogui eiti į tokias vietas – labai nepatrauklu“, – teigė V. Gaidys. Todėl, jo požiūriu, net ir „suveikus inovaciniams resursas“ kalbėti apie rinkimų nugalėtoją gerokai per anksti. „Prezidentu taps tas, kurio nuostatos priimtinos visiems, o ne vienai grupei rinkėjų. Į Seimą galima patekti su labai siaurų interesų grupe, prezidento rinkimams tas netinka“, – kalbėjo ekspertas.

Vyriausiosios rinkimų komisijos šios dienos duomenimis, už I. Šimonytę buvo pasirašę 34 tūkst. rinkėjų, G. Nausėdą – 21 tūkst., S. Skvernelį – 4,7 tūkst., Vytenį Andriukaitį – 8,6 tūkst., Arvydą Juozaitį – 9,9 tūkst., Petrą Auštrevičių – 7,1 tūkst., Mindaugą Puidoką – 8,2 tūkst., Naglį Puteikį – 7,2 tūkst., Valentiną Mazuronį – 5,5 tūkst., Kazimierą Juraitį – 4,7 tūkst., Alfonsą Butę – 4,5 tūkst., Petrą Gražulį – 888.

S. Skvernelį iškėlusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis prieš savaitę teigė nematantis dramos, kad elektroninėje erdvėje už jų kandidatą pasirašinėjama vangiai. „Surinksime visus popierinius parašus, surinksime maksimalų skaičių ir internete. Tiesiog nebėgame. Mūsų žmonės nėra tie, kurie „Facebook“ tinkle „sėdi“ dieną ir naktį. Mūsų žmonės nelabai turi galimybių nuolatos būti internete“, – teigė R.Karbauskis.