Vilniaus mieste pergalę švenčia Remigijus Šimašius
Pir­mą­ją­me tu­re bal­sų pri­trū­ko da­bar­ti­niam Vil­niaus mies­to me­rui Re­mi­gi­jui Ši­ma­šiui, ku­ris an­tra­ja­me tu­re dėl pos­to ko­vo­ja su bu­vu­siu mies­to va­do­vu Ar­tū­ru Zuo­ku. Pa­gal gau­tus duo­me­nis iš 145 Vil­niaus apy­lin­kių už­ti­krin­tai lai­mi R. Ši­ma­šius (60 proc.).

Dėl sostinės mero kėdės varžęsis Lietuvos laisvė sąjungos (liberalų) lyderis A. Zuokas sako per rinkimų kampaniją supratęs, kad, palyginti su ankstesniais metais, vilniečiai pasikeitė.

„Apie save, savo kiemą jie galvoja labiau nei apie miestą. Vilniečiai tapo pragmatiškesni. Kita vertus, jie teisūs. Miesto biudžetas, ekonominė padėtis leidžia valdžiai ateiti į miegamuosius rajonus“,– 15 min.lt portalo laidoje sakė A. Zuokas.

Antrasis rinkimų turas, jo akimis, buvo labai negražus ir nesąžiningas. Pasak A. Zuoko, tiek „mėšlo“, kiek ant jo galvos buvo išpilta pastarąją rinkimų savaitę, jam dar neteko matyti. „Jaučiausi nemaloniai“, – prisipažino A. Zuokas.

Žemiau: video iš A. Zuoko rinkimų štabo.

Tuo metu jo konkurentas rinkimuose Remigijus Šimašius mano, kad per rinkimų kampanijos metu jokios ribos nebuvo peržengtos.

„Tikrai nesijaučiu apipiltas mėšlu“, – kalbėjo jis. Pralaimėjimo scenarijaus R. Šimašius prisipažino apskritai nesvarstęs.

Žemiau – pergalės nuotaikos iš R. Šimašiaus rinkiminio štabo.

Vėliau LRT laidoje iš savo rinkimų štabo kalbėjęs R. Šimašius džiaugėsi pirmaisiais duomenimis iš rinkimų apylinkių.

„Tikiuosi, kad žmonės suprato mano laisvo, kiekvienam atviro miesto viziją“, – sakė dabartinis miesto meras. Kartu prisipažino, kad rinkimų rezultatų laukia su nerimu. Įtampą sumažinti merui padėjo pasivaikščiojimas po Vilnių su savo šunimi. Be to, R. Šimašius sake darir šventęs sūnaus gimtadienį. „Tikiuosi, žmonės mane palaikys“, – vylėsi jis.

Vėliau LNK laidai Remigijus Šimašius atskleidė, kad dar penktadienį sulaukė sveikinimų su pergale šiuose rinkimuose. Savo galimybes meras vertina labai optimistiškai ir ketina šiąnakt su komanda švęsti. ta proga ketina net pakelti bokalą alaus.

„Aš tikrai tikiuosi tokios pergalės, prognozuočiau ją, bet reikia palaukti didesnio skaičiaus apylinkių. Neišvengsi, kad dalis žmonių balsuoja prieš kažką, bet tikiuosi, kad dauguma vilniečių rinkosi ateitį, jie galvoja, kas bus, o ne kas buvo. Aš tikiuosi, kad žmonės palaikė mano matymą ir viziją. Purvo netrūko, bet nebuvo labai ypatingai purvina. 2015 m. kampanija mano atžvilgiu buvo purvinesnė. Ši buvo emociškai intensyvi“, – sakė R. Šimašius.

Derybas dėl būsimos koalicijos su Vilniuje laimėjusiomis frakcijomis meras ketina pradėti antradienį.