Vilniaus mero rinkimuose – antrasis turas
Vil­niaus me­ro rin­ki­mų an­tra­me tu­re su­si­rungs bu­vęs ir da­bar­ti­nis sos­ti­nės va­do­vai – Re­mi­gi­jus Ši­ma­šius ir Ar­tū­ras Zuo­kas.

Suskaičiavus duomenis 150-yje iš 151 apylinkės, R. Šimašius gavo 37,3 proc. balsų, o A. Zuokas – 22,7 procento.

Trečias – Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas, gavęs 10,96 proc. balsų, ketvirtas – konservatorių kandidatas Dainius Kreivys, surinkęs 9,06 proc. balsų.

Toliau rikiuojasi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Virginijus Sinkevičius (4,91 proc. balsų), Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų aljanso kandidatė Edita Tamošiūnaitė (4,76 proc.), socialdemokratas Gintautas Paluckas (2,63 proc.).

R. Šimašiaus rinkimų komitetas pirmauja ir pagal gaunamų mandatų savivaldybės taryboje skaičių: jiems, negalutiniais duomenimis, atiteks 17 mandatų 51 vietos savivaldybės taryboje.

Su R. Šimašiaus komitetu kandidatuojantis Vincas Jurgutis BNS teigė, kad toks rezultatas kelia „atsakomybę mums suburti valdančiąją koaliciją“.

„Rezultatai rodo pasitikėjimą buvusiais darbais ir, svarbiausia, pasitikėjimą ateičiai. Mums svarbu, kad mūsų rėmėjai nesustotų ir palaikytų mus antrajame ture“, – sakė V. Jurgutis.

A. Zuoko rinkimų sąrašas iškovojo dešimt savivaldybės tarybos narių mandatų.

Politikas anksčiau BNS tvirtino, kad bandytų telkti valdančiąją koaliciją, jeigu būtų išrinktas meru.

Rinkimuose į savivaldybės tarybą trečią vietą užima konservatoriai su devyniais mandatais, ketvirtą – Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicija su šešiais mandatais. Darbo partija gauna penkis mandatus, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – tris.