Seimo kėdę keis į mero
Me­ro pos­tą po pir­mo­jo rin­ki­mų tu­ro už­si­ti­kri­no vie­nin­te­lis Sei­mo na­rys – li­be­ra­las Vi­ta­li­jus Gai­lius, trium­fa­vęs gim­ta­ja­me Jo­niš­ky­je.

Už V. Gailių balsavo 62,21 proc. rinkėjų.

„Rezultatus vertinu kaip didelį Joniškio žmonių pasitikėjimą, suteiktą man ir mano atstovaujamam politinės partijos sąrašui (...). Aš tikėjau Joniškio žmonėmis, o aš esu joniškietis“, – BNS sakė V. Gailius.

V. Gailius į Seimą 2016-aisiais buvo išrinktas vienmandatėje Žiemgalos apygardoje, taigi jam tapus meru, čia būtų skelbiami nauji rinkimai.

Antrame ture susigrums dar keturi parlamentarai. Jurbarko rajone – liberalas Ričardas Juška, Marijampolėje – „valstietis“ Kęstutis Mažeika, Panevėžyje – su komitetu „Kurkime jaukų miestą KARTU“ kandidatuojantis Povilas Urbšys, Klaipėdos rajone – „valstietis“ Bronius Markauskas.

„Jeigu antrame ture jie (rinkėjai – BNS) buvo nuoširdūs, tai jie turi alternatyvų pasirinkimą (...) Esmė tame, ar Seimas, ar savivaldybė, tai tas pats darbas. Žinoma, Seime kėdė minkštesnė, bet negaila palikti būtų“, – BNS teigė P. Urbšys.

Vilniuje iš tolesnės kovos pasitraukė parlamentarai konservatorius Dainius Kreivys, „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis, „valstietis“ Virginijus Sinkevičius bei Lietuvos centro partijos pirmininkas Naglis Puteikis.

„Visada eidamas į rinkimus tu nori juos laimėti, tai, be jokios abejonės, aš norėjau išeiti į antrą turą, bet rezultatas toks, koks yra (...) Jeigu būčiau išrinktas meru, tai būtų buvęs didžiulis vilniečių pasitikėjimas, nebūtų buvę gaila palikti Seimo ir ministerijos (...). Dabar su komanda tęsime darbus“, – žurnalistams partijos štabe sakė V. Sinkevičius, einantis ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas.

Klaipėdoje antrame ture nedalyvaus nei Seimo narė konservatorė Agnė Bilotaitė, nei parlamento narys liberalas Simonas Gentvilas. Šiauliuose iš tolesnės kovos iškrito su savo suburtu komitetu kandidatavęs parlamentaras Valerijus Simulikas.

Iš kovos dėl Švenčionių rajono mero posto pasitraukė su Lenkų rinkimų akcija ir Rusų aljanso koalicija „Krikščioniškų šeimų sąjunga“ kandidatavęs Zbignevas Jedinskis, o Trakų rajone – šių partijų atstovas Jaroslavas Narkevičius.

Iš viso merų postų siekė 14 parlamentarų. Antras tiesioginių merų rinkimų turas vyks kovo 17 dieną.