Saulius Skvernelis dėl prezidento rinkimų apsisprendė Rusnėje
Mi­nis­tras pir­mi­nin­kas Sau­lius Skver­ne­lis ket­vir­ta­die­nį pa­skel­bė, kad da­ly­vaus ge­gu­žę vyk­sian­čiuo­se pre­zi­den­to rin­ki­muo­se.

„Aš dalyvausiu rinkimuose“, – susitikime su Rusnės gyventojais sakė premjeras.

Rinkimų kampanijos metu pasiims atostogas

Apie kandidatavimą prezidento rinkimuose paskelbęs ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad rinkimų kampanijos metu pasiims atostogas, o atsistatydinti neplanuoja.

lrv nuotr.

„Jeigu pavyks įveikti visus teisinius reikalavimus, surinkti parašus, aš kandidatu geriausiu atveju tapsiu kovo mėnesį. Tada apie detales galėsime toliau kalbėti“, – žurnalistams Rusnėje sakė premjeras.

„Aš tikrai nesvarstau pasitraukti (iš pareigų – BNS), kadangi Konstitucija tokio apribojimo man nereikalauja, visi mes turime tokią teisę. Vyriausybės įstatymas leidžia pasinaudoti dešimties dienų atostogomis. Tai tikrai aš tokią galimybę greičiausiai išnaudosiu, jeigu reikės, ir daugiau pasiimsiu“, – pridūrė jis.

Konkurentų nebijo

S. Skvernelis kitą savaitę turėtų formaliai gauti valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos paramą.

48 metų S. Skvernelis Vyriausybei vadovauja nuo 2016 metų gruodžio. Prieš tai jis buvo vidaus reikalų ministras ir policijos generalinis komisaras.

Visuomenės nuomonės apklausų duomenimis, rimčiausi S. Skvernelio konkurentai prezidento rinkimuose turėtų būtų nepriklausomas ekonomistas Gitanas Nausėda ir konservatorių iškelta buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė.

„Matome monetą, kuri mums duota, bet jos abi pusės vienodos, abiejose pusėse – konservatorių kandidatas. <...> Nieko nebijau, neturiu ko bijoti, visada dirbau valstybei“, – LRT sakė S. Skvernelis.

S. Skvernelis ketvirtadienį juos pavadino dviem prezidentės Dalios Grybauskaitės „paskirtais įpėdiniais“.

Socialdemokratų darbo partija svarstys galimybę paremti premjero Sauliaus Skvernelio kandidatūrą prezidento rinkimuose, patvirtino partijos vadovas Gediminas Kirkilas.

„Teigiamai vertinu sprendimą, vasario 2 dieną paskelbsim savo sprendimą dėl paramos ministrui pirmininkui S. Skverneliui prezidento rinkimuose. Tikiuosi, kad bus pozityvus sprendimas“, – ketvirtadienį BNS sakė G. Kirkilas.

Gediminas Kirkilas.BNS nuotr.

Pasak G. Kirkilo, sprendimą dėl paramos S. Skverneliui priims Socialdemokratų darbo partijos taryba. Socialdarbiečiai kartu su S. Skvernelį delegavusia Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga yra koalicijos partneriai.

Pirmasis prezidento rinkimų turas vyks gegužės 12-ąją, antrasis, jei prireiks, gegužės 26 dieną.

S. Skvernelis savo sprendimą paskelbė susitikime su Rusnės gyventojais, prieš tai apžiūrėjęs Rusnės estakados statybas. Ši estakada svarbi užtikrinti susisiekimą per kasmetinius potvynius. Ją žadama baigti gegužės mėnesį.

Kreipdamasis į rusniškius, premjeras sakė, kad šią problemą jo Vyriausybė nusprendė spręsti po 60 metų kitų valdžių neveiklumo.

„Tai buvo pirmi Vyriausybės žingsniai, parodant, kad rūpi kiekvienas žmogus“, – kalbėjo S. Skvernelis.