Reitingai: auga Gitano Nausėdos populiarumas
Tarp po­ten­cia­lių kan­di­da­tų ki­tų me­tų pre­zi­den­to rin­ki­muo­se prem­je­ras Sau­lius Skver­ne­lis pa­ki­lo į an­trą­ją vie­tą, au­ga eko­no­mis­to Gi­ta­no Nau­sė­dos po­pu­lia­ru­mas, ro­do pir­ma­die­nį del­fi.lt skel­bia­ma nau­jau­sia gy­ven­to­jų apk­lau­sa.

Jei rinkimai vyktų kitą savaitgalį, už S. Skvernelį balsuotų 10,5 proc. apklaustų žmonių. Jo populiarumas išlieka nepakitęs – mėnesiu anksčiau premjerą būtų rinkęsi 10,7 proc. gyventojų.

Pirmojoje vietoje išlieka G. Nausėda, jį naujausioje apklausoje rugsėjį palaikė 25,1 proc. apklaustųjų (rugpjūtį – 19,7 proc.).

Į trečią vietą pakilo parlamentarė, buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė – ją rugsėjį palaikė 10,3 proc., o rugpjūtį – 8 proc. respondentų. Praėjusį mėnesį galimų kandidatų eilėje ji buvo penkta.

Ketvirtas, kaip ir praėjusį mėnesį, liko diplomatas Vygaudas Ušackas, jį palaikė 9,8 proc. (rugpjūtį – 8,3 proc.) respondentų.

Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis iš antros vietos – rugpjūtį smuko į penktą vietą. Jo populiarumas rugsėjį buvo 8,3 proc., o rugpjūtį – 14,4 procento.

Apklausą naujienų portalo DELFI užsakymu rugsėjo 19–26 dienomis atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“.

Prezidento rinkimai vyks kitų metų pavasarį.