Ramūnas Karbauskis nemato prasmės kalbėti apie pralaimėjimą rinkimuose
Val­dan­čių­jų „vals­tie­čių“ ly­de­ris Ra­mū­nas Kar­baus­kis tei­gia, kad sa­vi­val­dos rin­ki­mų re­zul­ta­tai par­ti­jai nė­ra to­kie ge­ri, kaip ti­kė­ta­si, ta­čiau bend­ra po­zi­ci­ja pa­ge­rin­ta, ypač mies­tuo­se.

„Aišku, šitų rinkimų nelaimėjome, bet gavome daug daugiau mandatų. (...) Laikyti save pralaimėjusiais nematome save prasmės“, – pirmadienį per spaudos konferenciją Valdovų rūmuose sakė R. Karbauskis.

Jo duomenimis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) per sekmadienį vykusius savivaldos rinkimus gavo apie 230 mandatų savivaldybių tarybose – trečdaliu daugiau nei turi šiuo metu. Prieš savivaldos rinkimus R. Karbauskis prognozavo, kad partija laimės apie 300 mandatų.

Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, šiemet partija iš viso surinko 11,4 proc. balsų, 2015-aisiais gavo 7 proc. balsų.

LVŽS pirmininko teigimu, „valstiečių“ balsus surinko įvairūs visuomeniniai komitetai.

„Akivaizdu, kad rinkimus laimėjo komitetai, ir mūsų daug balsų, kurie nacionaliniu mastu tikriausi būtų atitekę Valstiečių ir žaliųjų sąjungai, laimėjo komitetai, ypač miestuose“, – tvirtino R. Karbauskis.

Jis atkreipė dėmesį, kad pirmą kartą LVŽS turės atstovų didmiesčių tarybose – Vilniaus, Klaipėdos, Marijampolės, Palangos.

Partijos pirmininkas tvirtino skatinsiąs „valstiečius“ įvairiose savivaldybėse sudaryti kuo platesnes koalicijas.

Per pirmąjį merų rinkimų turą išrinkti du LVŽS atstovai – Vytas Jareckas Biržų rajone ir Antanas Bezaras Šiaulių rajone. Į antrąjį turą pateko 11 šios partijos kandidatų.