R. Karbauskis žinią apie M. Puidoko kandidatavimą į prezidentus sieja su „Sirijumi“
Na­rys­tę Lie­tu­vos vals­tie­čių ir ža­lių­jų są­jun­go­je (LVŽS) su­stab­dęs Min­dau­gas Pui­do­kas pir­ma­die­nį pa­skel­bė, kad sieks tap­ti Lie­tu­vos pre­zi­den­tu. To­kį jo pra­ne­ši­mą ko­men­ta­vęs Ra­mū­nas Kar­baus­kis tei­gė, kad M. Pui­do­ko ga­li­my­bės rin­ki­muo­se ly­gios nu­liui ir kal­bė­jo, kad jo kan­di­da­ta­vi­mas grei­čiau­siai su­si­jęs su or­ga­ni­za­ci­ja „Si­ri­jus“, apie ku­rią jau anks­čiau skelb­ta ži­niask­lai­do­je.

Portalui LRT.lt komentuodamas situaciją R. Karbauskis priminė jau anksčiau sakęs, kad nenustebs jei M. Puidokas paskelbs sieksiantis prezidento posto. Tiesa, „valstiečių“ lyderis teigė, kad toks kolegos žingsnis jam kelia didelį susirūpinimą:

Ramūnas Karbauskis: „Aš jį pažįstu ketverius metus ir jo galimybes būti Lietuvos prezidentu vertinu kaip nulines. Visiškai jokių galimybių nėra gebėjimo prasme.“

„Aš jį pažįstu ketverius metus ir jo galimybes būti Lietuvos prezidentu vertinu kaip nulines. Visiškai jokių galimybių nėra gebėjimo prasme. Jam iššūkis bus kituose Seimo rinkimuose laimėti savo apygardoje. Iš tikrųjų, žmogus, kuris pretenduoja tapti prezidentu, turi turėti eilę savybių ir patirčių.“

R. Karbauskis teigė, kad socialiniuose tinkluose pasirodė paaiškinimai, kodėl M. Puidokas eina į rinkimus. Anot „valstiečių“ lyderio, tai susiję su organizacija „Sirijus“. Portalas 15min.lt dar praėjusiais metais skelbė, kad M. Puidokas padėjo šiai organizacijai ateiti į Lietuvą. „Sirijaus“ nariai tiki, kad jų pranašė tiesiogiai bendrauja su Jėzumi, Konfucijumi ir Zaratustra, o Rusijoje užgims nauja dieviška santvarka.

„Pasirodė paaiškinimas, kad tai yra Dievo apraiška, su „Sirijumi“ susiję žmonės apie tai rašo feisbuke. Jie sako, kad tai iš aukščiau atsiųstas ženklas, apie jį telkiasi tokie žmonės. Matyt buvau teisus sakydamas, kad jis jau kažkur kitur, kad realybės nesupranta taip, kaip mes visi, kad jis sumaišė realybes. Tai yra problema.

„Sirijaus“ nariai tiki, kad jų pranašė tiesiogiai bendrauja su Jėzumi, Konfucijumi ir Zaratustra, o Rusijoje užgims nauja dieviška santvarka.

Suprantu, kad bandau pasakyti, kad žmogus serga ir kad tai keistai skamba, bet laikas viską pastatys į savo vietas. Jeigu aš teisus, tai labai greitai išaiškės“, – sakė R. Karbauskis, pridurdamas, kad M. Puidokas patyrė daug streso dėl komandiruočių, ilgos ligos bei situacijos Kaune, kuomet jis aktyviai dalyvavo iš šeimos atimtų vaikų istorijoje.

Valdančiųjų lyderis teigė, kad per visus metus, kuriuos pažįsta M. Puidoką, šis niekada neturėjo abejonių nei premjeru Sauliumi Skverneliu, nei pačiu R. Karbauskiu. Pasak jo, piktintis partijos vadovybe M. Puidokas pradėjo visai neseniai, o jį supa „Sirijaus“ organizacijos nariai.

Jie sako, kad tai iš aukščiau atsiųstas ženklas, apie jį telkiasi tokie žmonės. Matyt buvau teisus sakydamas, kad jis jau kažkur kitur, kad realybės nesupranta taip, kaip mes visi, kad jis sumaišė realybes.

„Visa ta kritika – tai ne jo kritika. Kuomet kritikuoja Naglis Puteikis, jis turi pragmatišką mąstymą, jo atveju tai ilgalaikė politinė linija, mes žinojome, kad jis išeis iš frakcijos. Dėl M. Puidoko – tai visiškas nonsensas. Visi suprantame, kad žmogui yra blogai, nes tai neišeina iš jo vidaus. Tai ne pats Mindaugas, kurį mes pažįstame, kuris su mumis veikė du su puse metų“, – komentavo R. Karbauskis.

Paklaustas, ar kas nors iš „valstiečių“ gali palaikyti M. Puidoko kandidatūrą, R. Karbauskis atsakė trumpai: „Tikrai ne“.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis teigė, kad po paskutinių M. Puidoko aštrių pasisakymų kalbėjosi su juo: „Per suvažiavimą aš kalbėjau ir su juo, ir su kitais mūsų žmonėmis. Stengiausi, kad jis išliktų daugumoje, kad jis save identifikuotų kaip „valstiečių“ partijos narys, tačiau jo apsisprendimas ir tas menamas, o gal ir tikrais žmonių kvietimas, kad jis dalyvautų rinkimuose, yra jo asmeninis apsisprendimo dalykas.“

Dėl valdančiosios daugumos nesijaudina

Apie pasitraukimą iš „valstiečių“ frakcijos pirmadienį pranešė ir Lietuvos centro partijos pirmininkas, kandidatas į prezidentus Naglis Puteikis. Jam ir M. Puidokui palikus LVŽS frakciją, joje lieka 52 nariai. Kartu su „valstiečiais“ valdančiojoje koalicijoje dirba „socialdarbiečiai“, o balsavimuose juos palaiko „Tvarkos ir teisingumo“ atstovai. Visgi, sudėjus visų trijų frakcijų narių skaičius aiškėja, kad formalios daugumos Seime nėra, nes joje lieka 70 parlamentarų.

Apie tai socialinėje erdvėje minitimis pasidalino politologas Tomas Janeliūnas, teigdamas, kad LVŽS iškyla rūpestis dėl daugumos.

„Po M. Puidoko ir N. Puteikio pasitraukimo iš frakcijos LVŽS turės 52 narius. + 11 socialdarbiečių + 7 TT = 70. Gal R. Karbauskiui vis dėlto reikėtų atsiprašyti Seimo pirmininko V. Pranckiečio?“, – ironiškai į pastarųjų dienų Seimo pirmininko ir LVŽS vadovo apsižodžiavimą reagavo politologas.

Tačiau panašu, kad R. Karbauskiui nerimo tai nekelia. Portalui LRT.lt jis sakė, kad svarbiausiame metu balsavime – dėl valstybės biudžeto – jie turėjo 84 balsus, nors M. Puidokas ir N. Puteikis ir nebalsavo už biudžetą. Taigi, pasak R. Karbauskio, valdantieji įstatymus priiminėti galės.

Tuo metu V. Pranckietis kalbėjo, kad viskas priklausys nuo balsavimų: „Manau, kad mes vis tiek turėtume turėti užtikrintą daugumą tam, kad sprendimai būtų priimami.“