Prieš rinkimus – kviečiama užduoti klausimus kandidatams į mero postą
Li­kus mė­ne­siui iki sa­vi­val­dy­bių ta­ry­bų ir me­rų rin­ki­mų, po­li­ti­kos ste­bė­se­nos tink­las Ži­nau, ką ren­ku kvie­čia už­duo­ti klau­si­mus kan­di­da­tams į me­rus vir­tua­lio­je plat­for­mo­je bei da­ly­vau­ti de­ba­tuo­se tarp kan­di­da­tų 56 Lie­tu­vos sa­vi­val­dy­bė­se.

Jaunos, nuovokios, bet ne visuomet atsakingai į dalyvavimą rinkimuose žiūrinčios auditorijos dėmesį siekiama patraukti sugretinant kandidato pasirinkimą su nauju išmaniuoju telefonu: „Kai renkamės telefoną keliame jam aukštus reikalavimus. Norime, kad jis turėtų pakankamai atminties, talpų akumuliatorių, spartų procesorių, o sukurtas būtų patikimo gamintojo. O kaip renkamės politikus rinkimuose? Ar jie kalba užsienio kalbomis, ar viešina savo veiklą ir nepamirš pažadų? Kriterijus renkasi kiekvienas atėjęs balsuoti, mes siūlome priemones, kurios padės priimti sąmoningą ir informuotą sprendimą“, – sako tinklo atstovė Aušrinė Diržinskaitė.

Vasario 5–27 dienomis 56 Lietuvos savivaldybėse bus organizuojami debatai tarp kandidatų į merus, kuriuose kviečiame ne tik pasiklausyti, bet ir užduoti kandidatams klausimus tiesiogiai. Iniciatyva yra nešališka, todėl debatuose kviečiami dalyvauti visi savivaldybės kandidatai, rašoma pranešime spaudai. Debatus moderuos per 30 žurnalistų, kurie užtikrins, kad diskusijos būtų profesionalios, o kandidatai neišsisuktų nuo konkrečių atsakymų į klausimus.

Bendrauti su politikais taip pat kviečiama ir virtualioje platfotmoje.

Į II rinkimų turą kovo 17 d. patekę kandidatai į merus bus pakviesti susirungti II turo debatuose, kurie vyks kovo 4–13 dienomis.