Prezidento rinkimų aistros: Vygaudas Ušackas prieš Andrių Tapiną
Kan­di­da­tui į pre­zi­den­to pos­tą Vy­gau­dui Ušac­kui par­ei­ka­la­vus kon­ser­va­to­riai at­siė­mė kvie­ti­mą And­riui Ta­pi­nui tap­ti par­ti­jos vi­daus kan­di­da­tų į pre­zi­den­tus de­ba­tų mo­de­ra­to­riu­mi.

Savo „Facebook“ paskyroje laidų vedėjas Andrius Tapinas pasipasakojo, kad konservatoriai jį kvietė vesti partijos vidaus rinkiminius debatus, kuriuose dalyvaus kandidatais į prezidento postą pasiskelbę Vygaudas Ušackas ir Ingrida Šimonytė. Laidų vedėjui sutikus tam paprieštaravo Vygaudas Ušackas ir konservatoriai savo pasiūlymą atsiėmė.

Taip, aš galiu patvirtinti, kad Andrius Tapinas savo vienašališkais pareiškimais, „YouTube“ įrašais, kuriais jis garbina Ingridą Šimonytę neatitinka laisvos, objektyvios žiniasklaidos kriterijų.

„Pasitariam televizijos viduje – dauguma mano, kad niekas negali mums nurodinėti, ką daryti ir Štabą su Kandidatu reikia siųsti. Bet kadangi TS-LKD vis tiek kaip ir mūsų partija, tai pasiūlom kompromisą: du kandidatai ir du vedėjai: Miliūtė ir Tapinas. Dar gi apsidžiaugiam, nes tokia debatų idėja daug įdomesnė negu pirminė.

Bet konservatoriai informuoja, kad vienam kandidatui netinka ir Miliūtės kandidatūra. Iš Štabo ateina laiškas, kad kandidato įtikinti nepavyko, kad priežastis suprasime ir ateityje puikiai bendradarbiausime.

Žinokit, nesuprasim. Pasikalbėjau su keliais pažįstamais konservatoriais, tai jie suka akis į šoną ir kažką murma, kad kandidatas mano, kad „Laisvės TV“ jį šmeižia, kad išsiuntinėjo partiečiams ilgą laišką, kurio gale prikabino „Despa-Šimonytės“ klipą kaip įrodymą, kad mes esam neobjektyvūs.

Aš: Ką jis padarė? Prikabino parodiją, kaip įrodymą? Čia jūs rimtai?“ – socialiniame tinkle situaciją komentavo Andrius Tapinas.

Vygaudas Ušackas LŽ tokią informaciją patvirtino: „Taip, aš galiu patvirtinti, kad Andrius Tapinas savo vienašališkais pareiškimais, „YouTube“ įrašais, kuriais jis garbina Ingridą Šimonytę neatitinka laisvos, objektyvios žiniasklaidos kriterijų, todėl aš atsisakiau jo galimo debatų vedimo. Partijai buvo išsiųsti įrodymai, „Laisvės TV“ įrašai, kur aiškiai propaguojama ir remiama viena kandidatė. Tai tiesiog aiškiai neatitinka objektyvios, laisvos žiniasklaidos.“

LŽ primena, kad būtent po „Laisvės TV“ vėliava atgimė „Radioshow“ veikėjas Albinas Ingridai Šimonytei pasižadėjus kandidatuoti, jei atsikurs legendinė programa.