P. Auštrevičius nusitaikė į dvejus rinkimus: politikas tapo ir liberalų sąrašo į EP vedliu
Li­be­ra­lų są­jū­dis pa­tvir­ti­no kan­di­da­tų į Eu­ro­pos Par­la­men­tą (EP) są­ra­šą. Par­ti­ja nu­ta­rė, kad par­ti­jos kan­di­da­tų są­ra­šą ves da­bar­ti­nis eu­ro­par­la­men­ta­ras ir li­be­ra­lų kan­di­da­tas į pre­zi­den­tus Pe­tras Auš­tre­vi­čius.  

Pirmajame išreitinguotų Liberalų sąjūdžio kandidatų į EP penketuke po P. Auštrevičiaus rikiuojasi Seimo nariai Viktorija Čmilytė-Nielsen, Arūnas Gelūnas, partijos pirmininkas Eugenijus Gentvilas, Vitalijus Gailius.

„Stiprus liberalų sąrašas Europos Parlamento rinkimuose atspindi mūsų pasitikėjimą europietiška Lietuva ir siekius stiprinti Europos stabilumą ir piliečių gerovę“, – partijos pranešime spaudai cituojamas P. Auštrevičius.

Kaip teigiama Liberalų sąjūdžio pranešime spaudai, pirmą kartą partijos istorijoje pretendentų būti kandidatais EP rinkimuose sąrašas buvo reitinguojamas visuotiniu partijos narių balsavimu. Pirminiame pretendentų sąraše buvo 26 žmonės, galutiniame sąraše išreitinguoti buvo 22 asmenys.

„Europos Sąjungos vaidmuo Lietuvos vidaus politikai itin reikšmingas. Dabar galime stebėti realią galimybę, kad prieš pačią Europos Sąjungos idėją nusistačiusios politinės jėgos gali iškovoti pakankamai mandatų, kad veikdamos Europos Parlamente iš esmės sujauktų galiojančių teisės aktų sistemą. Todėl liberalios mintys šiandieninei Europai labai reikalingos, o liberalų kandidatų sąrašas pasižymi stipriais ir visuomenei puikiai žinomų žmonių vardais“, – tvirtina partijos lyderis E. Gentvilas.

Liberalų sąjūdžio kandidatų į EP sąrašas:

Petras Auštrevičius

Viktorija Čmilytė-Nielsen

Arūnas Gelūnas

Eugenijus Gentvilas

Vitalijus Gailius

Arminas Lydeka

Andrius Bagdonas

Martynas Nagevičius

Audronė Balnionienė

Daiva Juodelienė

Jonas Varkalys

Vytautas Danilevičius

Marius Gurskas

Justas Ruškys

Egidijus Papečkys

Tomas Baranovas

Marius Kapočius

Karolis Stasiukėnas

Birutė Užkuraitytė-Statkevičienė

Nerijus Galvanauskas

Žilvinas Galimovas

Kęstutis Stankevičius