Nepasisekė: parašų nesurinkęs Egidijus Masiulis negalės kandidatuoti į Klaipėdos merus
„MG Bal­tic“ by­lo­je po­li­ti­ne ko­rup­ci­ja kal­ti­na­mas Klai­pė­dos me­ro pos­to no­rė­jęs siek­ti Eli­gi­jus Ma­siu­lis ne­su­rin­ko rei­kia­mo rin­kė­jų par­ašų skai­čiaus ir pa­si­trau­kė iš po­li­ti­nės kam­pa­ni­jos.

„Galim beveik drąsiai pasakyti, kad nepavyko. Sakau beveik, nes turim skaičius preliminarius todėl, kad komisija turi protokolu patvirtinti tuos skaičius“, – BNS pirmadienį sakė Klaipėdos rinkimų komisijos pirmininkas Adolfas Gritėnas.

„Mes teiksim tokį protokolą – neregistruoti Eligijaus Masiulio dėl nesurinkto reikiamo parašų skaičiaus. Vietoj 13 kandidatų į merus, Klaipėda turės 12“, – pridūrė jis.

Anot jo, Klaipėdoje minimalus parašų skaičius kandidatams yra 870. E. Masiulis komisijai pateikė 911 parašų, tačiau po patikros liko tik 755, įskaičiuojant ir elektroniniu būdu surinktus parašus.

„Pagrindinė klaida yra tai, kad pasirašę žmonės registruoti kitose savivaldybėse – Klaipėdos rajone ar kituose miestuose, yra ir studentų, gyvenančių Klaipėdoje, tačiau balsavimo teisę turinčių kitose savivaldybėse, tai jų parašai neįskaitomi, taip pat neteisingai užpildyti duomenys yra antra klaida“, – teigė A. Gritėnas.