Konservatoriai įsitvirtina partijų reitingų viršūnėje
Smu­kus val­dan­čių­jų „vals­tie­čių“ rei­tin­gui, opo­zi­ci­niai kon­ser­va­to­riai įsit­vir­ti­na par­ti­jų rei­tin­gų vir­šū­nė­je, ro­do tre­čia­die­nį skel­bia­ma nau­jie­nų por­ta­lo del­fi.lt už­sa­ky­mu at­lik­ta apk­lau­sa.

Jos duomenimis, spalį už Tėvynės sąjungą – Lietuvos krikščionis demokratus balsuotų 19 proc. žmonių, o už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą – 15,2 proc. rinkėjų. Rugsėjį šie rodikliai atitinkamai siekė 19,2 ir 18,3 procento.

Trečiojoje vietoje esantį „Tvarką ir teisingumą“ palaikytų 9,2 proc. apklaustųjų, o už Gintauto Palucko socialdemokratų partiją balsuotų 6,2 proc. respondentų.

Už Darbo partiją nurodė balsuosiantys 4,6 proc. respondentų, už Lietuvos lenkų rinkimų akciją-Krikščioniškų šeimų sąjungą – 4,3 proc., už Gedimino Kirkilo Lietuvos socialdemokratų darbo partiją – 3,5 proc., už Liberalų sąjūdį – 3,4 proc., už Lietuvos centro partiją – 3,3 proc. apklaustųjų.

Rinkimuose nedalyvautų 14,8 proc. atsakiusiųjų, o dar 11,3 proc. žmonių nežinojo, kaip balsuotų.

Lietuvos gyventojų apklausą spalio 16–30 dienomis atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“. Apklausti 1005 žmonės.

Tyrimo rezultatų paklaida sudaro 3,1 procento.