Iš gimdyklos – tiesiai į balsavimą
„No­riu kū­di­kiui ro­dy­ti ge­rą pa­vyz­dį nuo jo pir­mo­sios gy­ve­ni­mo die­nos“, – šyp­so­si gim­dy­vė Vil­niaus mies­to kli­ni­ki­nės li­go­ni­nės aku­še­ri­jos kor­pu­se tre­čia­die­nį bal­sa­vu­si iš­anks­ti­niuo­se sa­vi­val­dos rin­ki­muo­se.

Faktas

Trečiadienį balsavimas prasidėjo specialiuose punktuose: kalėjimuose, globos namuose, ligoninėse. Balsavimas namuose bus pradėtas penktadienį.

„Balsuoti – piliečių pareiga. Man niekada nebūdavo nusispjauti į rinkimus. Tad, kai manęs čia paklausė, ar norite balsuoti, sutikau. Pagalvojau, kad paskui su vaikeliu ant rankų galbūt bus sudėtinga balsuoti kovo 3-ią“, – sakė gimdyvė Renata, Akušerijos ir ginekologijos klinikoje, Antakalnyje, susilaukusi jau antrosios atžalos. Viena nėščioji neatsisakė balsuoti net sukaustyta sąrėmio skausmų, jau skaičiuojant iki gimdymo minutes.

Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje per dvi dienas, skirtas išankstiniam balsavimui, norą balsuoti išreiškė apie šimtas pacientų. „Šimtas žmonių per visą ligoninę, manau, yra daug. Pernai, man atrodo, buvo apie penkiasdešimt“, – palygina ligoninės vyriausioji slaugos administratorė Raimonda Steikūnienė.

„Balsavimo principas remiasi gyvu kontaktu. Kadangi neturime atskiros patalpos balsavimui, einame pas kiekvieną pacientą į palatą. Jis pasirašo dokumentus, tada gauna balsalapius, slapčia juos užpildo, sulenkia ir įdeda į voką. Komisija tą pačią dieną vokus veža į apygardą, kuri juos surenka ir išsiunčia į apylinkes, nes balsuoja ne tik Vilniaus miesto rinkėjai, yra ir Ignalinos, ir Švenčionėlių, ir kitų rajonų“, – kaip vyksta procesas pasakoja Antakalnio apylinkės pirmininkė Eglė Radvilaitė. Pasak jos, ligoninėje incidentų nekilo, balsavimas praėjo ramiai ir sklandžiai.

„Visi džiaugiasi ir dėkoja, kad atėjome“, – pasakojo E.Radvilaitė.

Anot ligoninės administracijos, praktika, kuomet balsavimas vyksta palatose, pasiteisino.

„Anksčiau darydavome taip, kad žmonės ateitų į vieną patalpą. Bet vaikščiojančių žmonių mažai. Daugiausiai gulintys ligoniai arba laukiantys procedūrų. Tad nusprendėme, kad viskas vyks operatyviau ir sklandžiau, jei žmonės iš apylinkės ateis į palatą. Pacientai greitai prabalsuoja“, – pastebėjo vyr. slaugos administratorė.

E.Radvilaitė patikina, jog apsilankyti palatose neužtrunka. Jos pastebėjimu, daugiau balsuoja vyresni žmonės, dažniausiai moterys.

„Kadangi dažniausiai važiuoja du nariai su balsalapiais iš apygardos, yra saugu. O jei vienas narys, jį lydi policija, kad niekas neatimtų ir nieko nepadarytų dokumentams. Aš dirbu trečius metus, bet nė karto girdėjau tokio atvejo“, – sako pirmininkė.

Savo ruožtu Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose balsavimas prasideda ketvirtadienį nuo devynių valandų ryto.

Tik, kaip pasakojo atstovė viešiesiems ryšiams, po palatas rinkimų komisijos nariai nevaikščios, rinkėjams bus pastatyta balsadėžė.