Ingrida Šimonytė: tikiuosi, kad kaip bendruomenė po pirminių rinkimų išliksime vieningi
Tė­vy­nės są­jun­gos-Lie­tu­vos krikš­čio­nių de­mo­kra­tų (TS-LKD) pir­mi­nius pre­zi­den­to rin­ki­mus lai­mė­ju­si Ing­ri­da Ši­mo­ny­tė no­rė­tų, kad po per­ga­lės par­ti­jos bend­ruo­me­nė ne­pa­si­da­lin­tų į skir­tin­gas sto­vyk­las.

„Man tikrai būtų svarbu, kad mes po viso šito patyrimo toliau išliktume viena bendruomenė ir kad nepradėtume dalintis į tavo– mano gerbėjus, o tiesiog būtume ir toliau visi už tą pačią idėją ir toliau dirbtume“, – sekmadienį interviu BNS sakė I. Šimonytė.

– Kaip vertinate pirminių rinkimų kampaniją, rezultatus? Ką toliau darysite?

– Vertinu, kad buvo įdomus etapas, labai vertingas, pravers ateityje, nes tiek debatai, tiek programos pristatymas buvo gana profesionaliai organizuotas ir tikrai nacionalinėje kampanijoje galima tikėtis kažko panašaus. Galbūt daugiau žmonių, įvairesnių nuomonių, bet manau, kad šitas prasivažinėjimas bus naudingas, o toliau– bursime kompaniją nacionalinei kampanijai, štabą, dėliosimės veiksmus, bandysime padaryti tai, ko nespėjome per šitą mėnesį: aplankyti daugiau vietų, žmonių ir skirtingų socialinių grupių.

– Ar tikitės Vygaudo Ušacko paramos? Kiek ji jums dabar būtų svarbi?

– Aš manau, kad kas man tikrai būtų svarbu – tai kad mes po viso šito patyrimo toliau išliktume viena bendruomenė ir kad nepradėtume dalintis į tavo-mano gerbėjus, o tiesiog būtume ir toliau visi už tą pačią idėją ir toliau dirbtume.

Kiek tos asmeninės paramos gali būti ir kiek ji nuoširdi – čia jau kiekvienam žmogui pačiam spręsti, bet man turbūt labiau rūpi, kad mes kaip bendruomenė išliktume kartu ir galėtume kartu dirbti, nepaisant to, kas ką parėmė per pirminius partijos rinkimus.

– Kurį iš varžovų – potencialių ar jau pasiskelbusių – laikytumėte rimčiausiu konkurentu?

– Manau, kad yra ne vienas rimtas pretendentas arba galimas pretendentas ir nė vieno nenoriu numenkinti. Neįvardinsiu pavardžių, visus vertinu rimtai.

– Konkurencija, tarkime, su Gitanu Nausėda, kiek ji gali būti naudinga arba žalinga? Nes didžiąja dalimi dalytumėtės dešiniojo elektorato balsus.

– Čia kol kas sunkus pasakyti, nes stebint reitingų tendencijas, kol kas neatrodo, kad mes ką nors dalijamės.

Galbūt labai norėčiau tikėti, kad man pavyks patraukti tuos žmones, kurie buvo lentynėlėje „nežino, neatsakė, nepažįsta tų draugų“ ir kurie įsitrauks į nacionalinę kampaniją papildomai, o kiek bus to persidengimo per elektoratą, manau, kad mes pamatysime netrukus.

Pirmąkart vykusiuose pirminiuose konservatorių partijos rinkimuose dalyvauti registravosi daugiau nei 19 tūkst. nepartinių žmonių, po besiregistravusių patikros teisę balsuoti turėjo 18 tūkst. 259.

Kandidatą į prezidentus rinko ir daugiau nei 14 tūkst. konservatorių partijos narių, jiems atskiros registracijos nereikėjo.

Partijos pirminių rinkimų rezultatus vėliau tvirtins TS-LKD taryba.