Ilgametį Lazdijų merą įveikė konkurentė
Laz­di­jų ra­jo­no me­ro rin­ki­mus lai­mė­jo Lie­tu­vos vals­tie­čių ir ža­lių­jų są­jun­gos kan­di­da­tė Aus­ma Miš­ki­nie­nė – ji įvei­kė il­ga­me­tį sa­vi­val­dy­bės va­do­vą Ar­tū­rą Mar­ge­lį.

Suskaičiavus 26-ių apylinkių balsus iš 30-ies, A. Miškinienę palaikė 60,2 proc. balsavusiųjų, A. Margelį – 38,8 proc.

„Žmonėms reikėjo permainų, teisingumo ir aš manau, kad kartu su gyventojais įgyvendinsim pokyčius, kurie reikalingi“, – BNS sakė „valstiečių“ kandidatė.

Lazdijuose gimusi ir netoli esančiame Aštriosios Kirsnos kaime užaugusi A. Miškinienė sako, kad rajono problemos jai puikiai pažįstamos.

„Tai mano kraštas. Didžiausios problemos šiai dienai – nedarbas, nepotizmas, įdarbinimas ne pagal kompetencijas. Lengva nebus, bet tikiu, kad pavyks susitvarkyti“, – sakė A. Miškinienė.

Būsimoji merė pastaruoju metu ėjo žemės ūkio viceministrės pareigas, tapo premjero Sauliaus Skvernelio patikėtine prezidento rinkimų kampanijoje.

A. Margelis rajonui vadovavo tris kadencijas iš eilės – nuo 2007 metų, taip pat meru buvo ir 1997–2000 metais. Nuo 2002 iki 2007 metų A. Margelis ėjo vicemero pareigas.

A. Margelis sakė, kad pralaimėjimą galėjo lemti „valstiečių“ ir konservatorių susivienijimas prieš jį.

„Rinkėjai visada yra teisūs“, – LRT televizijai sakė mero pareigas praradęs politikas.

A.Margelis meru 2015 metais buvo išrinktas kaip Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovas. Dėl įtarimų neskaidriais viešaisiais pirkimais jo narystė partijoje buvo sustabdyta, o pats A. Margelis į rinkimus nusprendė eiti su rinkimų komitetu.