Eugenijaus Gentvilo Klaipėdos mero sprendimas nenustebino
Ki­tų me­tų pa­va­sa­rį vyk­sian­tys sa­vi­val­dos rin­ki­mai uos­ta­mies­ty­je bus kaip nie­ka­da ne­nus­pė­ja­mi. To­kia iš­va­da per­ša­si da­bar­ti­niam Klai­pė­dos me­rui Vy­tau­tui Grub­liaus­kui ap­sisp­ren­dus pa­lik­ti Li­be­ra­lų są­jū­dį (LS) ir tre­čio­sios ka­den­ci­jos siek­ti su pa­ties įkur­tu vi­suo­me­ni­niu rin­ki­mų ko­mi­te­tu.

Klaipėdos liberalai dar rugsėjį kaip kandidatą į merus iškėlė kitą klaipėdietį, parlamentarą Simoną Gentvilą. Kurie politikai ir visuomenės veikėjai savivaldos rinkimuose dalyvaus su V. Grubliausko komiteto vėliava, kol kas neatskleidžiama, tačiau jį viešai jau parėmė keli gerai žinomi asmenys, tarp kurių – du buvę merai Povilas Vasiliauskas ir Rimantas Taraškevičius.

Vakar surengtoje spaudos konferencijoje uostamiesčio meras pranešė pasitraukiantis iš LS ir kuriantis savo rinkimų komitetą. Dar išvakarėse netikėtą rezoliuciją priėmęs LS Klaipėdos skyrius ragino V. Grubliauską viešai paneigti gandus apie kuriamą komitetą ir toliau dirbti skyriuje.

Netrukus radosi dabartinį merą balotiruotis trečiajai kadencijai raginantis viešas pareiškimas. Jį pasirašė 14 žinomų uostamiesčio politikų, verslininkų, akademinio pasaulio atstovų, gydytojų. Pats V. Grubliauskas vakar teigė, kad jo sprendimas kandidatuoti mero rinkimuose nebuvo spontaniškas.

„Po visuotinio LS Klaipėdos skyriaus susirinkimo, per kurį nuspręsta kelti ne mano, o S. Gentvilo kandidatūrą, ilgai mąsčiau. Gerbiu partijos sprendimą, tačiau nusprendžiau kandidatuoti savarankiškai, kaip alternatyva skyriaus pasirinkimui. Esu tiesiogiai išrinktas miestiečių, tad jie ir įvertins. Impulsą suteikė ir tie 14 parašų, tikėjimas mano įdirbiu, patirtimi, žinių bagažu. Partijos sprendimas nepaliko man kito būdo dalyvauti rinkimuose, kaip tik kurti tam komitetą“, – aiškino jis. Meras tikino dar neturintis būsimojo komiteto narių sąrašo. Esą jame gali būti ir dabartiniai liberalai, ir kitoms partijoms priklausę žmonės.

„Kartu pabrėžiu, kad neišsižadu liberalų vertybių, ideologijos. Eisiu ta pačia kryptimi, tik kitu keliu. Viliuosi, kad dėl mano sprendimo neįvyks jokių kardinalių pokyčių miesto valdančiojoje koalicijoje, mums pavyks dirbti iki kadencijos pabaigos“, – sakė V. Grubliauskas. Vieša paslaptis, jog didžiausia konfrontacija esanti tarp V. Grubliausko ir savivaldybės administracijos direktoriaus bei LS Klaipėdos skyriaus pirmininko Sauliaus Budino.

Meras griežtai neigė gandus, esą dėl komiteto steigimo jis konsultavosi su Eligijumi Masiuliu, teisiamu už korupciją, ar net kvietė jį dalyvauti rinkimuose.

Eugenijus Gentvilas: „Jau rugsėjo pradžioje V. Grubliauskas mane pasikvietė ir pasakė, kad savivaldos rinkimuose nori dalyvauti ne su partija, o su komitetu.“

LS lyderis Eugenijus Gentvilas tikino nesąs nustebintas V. Grubliausko sprendimo. „Jau rugsėjo pradžioje V. Grubliauskas mane pasikvietė ir pasakė, kad savivaldos rinkimuose nori dalyvauti ne su partija, o su komitetu. Net žadėjo nekandidatuoti partijos skyriaus rinkimuose, tačiau persigalvojo. Rinkimus jis pralaimėjo S. Gentvilui. Tad jo ketinimai mums jau buvo žinomi“, – „Lietuvos žinioms“ sakė jis.

E. Gentvilas tikino nesibaiminantis, kad LS Klaipėdos skyrius galėtų skilti panašiai, kaip tai įvyko Vilniuje, kai sostinės meras Remigijus Šimašius paskelbė rinkimuose dalyvausiantis su komitetu. „Vilniuje skyriaus dauguma nuėjo paskui R. Šimašių, o Klaipėdoje skyriaus dauguma V. Grubliausko neparėmė. Žinoma, paliks partiją vienas kitas narys, bet masinio pasitraukimo nebus“, – dėstė liberalų lyderis.

Artėjančiuose Klaipėdos mero rinkimuose lieka vis mažiau nežinomųjų. Konservatorių kandidate yra iškelta Seimo narė Agnė Bilotaitė. Socialdemokratai į rinkimų batalijas mes miestui 1992–1994 metais vadovavusį Benediktą Petrauską. Apie savo apsisprendimą kandidatuoti yra pranešusi visuomeninio rinkimų komiteto „Puteikis plius“ lyderė, miesto tarybos narė Nika Puteikienė. Neoficialiais duomenimis, galimybę siekti mero posto svarsto „tvarkiečių“ lyderis, iš Šilutės kilęs parlamentaras Remigijus Žemaitaitis. Kol kas neaišku, ar savo kandidatą kels „valstiečiai“.