Eligijus Masiulis savo patirtį nori perduoti Klaipėdai
Po­li­ti­nės ko­rup­ci­jos by­lo­je tei­sia­mas bu­vęs Sei­mo na­rys Eli­gi­jus Ma­siu­lis pa­skel­bė, kad ke­lia sa­vo kan­di­da­tū­rą į Klai­pė­dos mies­to me­rus.

Politikas, buvęs Liberalų Sąjūdžio vadovas; buvęs parlamentaras Eligijus Masiulis socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė, kad sieks Klaipėdos mero posto.

„Grįžtu namo. Grįžtu į savo Klaipėdą. Miestą, kuriame pradėjo plakti mano širdis, Miestą, kuris lyg mama apgaubė savo rūpesčiu spalvotoje vaikystėje. Miestą, kuris kentė mano paauglystės šėliones. Miestą, kuris mane paruošė ir išlydėjo į gyvenimą, – apie savo sprendimą ir uostamiestį rašo jis. – Grįžtu ne vienas. Su savo žiniomis, idėjomis, energija ir patirtimi. Parsivežu ir savo gyvenimo kuprą. Ji sunki ir slegianti, bet daug ko pamokanti ir leidžianti labiau suvokti pasaulį. Net ir su ja, esu tikras, tvirtas ir nepalaužiamas. Mano gyvybė yra tiesa. Mano vaistai yra žinojimas, kaip viskas buvo. Ir tegul rūpinasi vaistais tie, kuriems žūtbūt tą tiesą reikia iškreipti. Nepasiduosiu, nes esu teisus.“

Anot Eligijaus Masiulio, jis niekada nesureikšmino valdžios, o ji visada žada daugiau negu gali. „Kaip bebūtų, ar namų langai švarūs, priklauso tik nuo mūsų pačių, – teigė jis. – Valdžios rūpestis, kad norėtųsi per tuos nuvalytus langus žiūrėti.“

Pasak Eligijaus Masiulio, jis yra tik žmogus – su savo silpnybėmis ir stiprybėmis.

„Matau, kad žmonės aplinkui atsimerkę, noriu, kad ir Klaipėda atsimerktų, todėl keliu savo kandidatūrą į Klaipėdos miesto merus, – teigė buvęs Seimo narys. – Savo programą Klaipėdai pristatysiu ir į visus klausimus atsakysiu specialioje spaudos konferencijoje. Apie jos vietą ir laiką pranešiu vėliau visiems, kam bus įdomu.“

2016 metais jis pasitraukė iš aktyvios politikos, kai paliko Seimo nario ir Liberalų sąjūdžio pirmininko pareigas, o teisėsauga pareiškė jam įtarimus paėmus kyšį iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio. Kaip yra rašiusi BNS, per kratas iš Eligijaus Masiulio buvo paimta daugiau nei 242 tūkst. eurų.

Politinės korupcijos byloje kaltinimai buvo pateikti trims juridiniams asmenims – Darbo partijai, Liberalų sąjūdžiui, koncernui „MG Baltic“. Korupcija taip pat kaltinami buvęs liberalų lyderis Eligijus Masiulis, buvęs „darbietis“ Vytautas Gapšys, buvęs Seimo narys liberalas Šarūnas Gustainis, Seimo narys Gintaras Steponavičius bei buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis.

„Šiai dienai mes turime užsiregistravusius 27 pretendentus į Klaipėdos miesto tarybos narius, tačiau sąrašas pildosi labai aktyviai kiekvieną dieną. Kaip žinote, minimumas Klaipėdoje turėtų būt ne mažiau 16, mes jau greit pasieksim dvigubą ribą“, – praėjusį penktadienį BNS sakė Vytautas Grubliauskas.

Vyriausioji rinkimų komisija šį ketvirtadienį BNS patvirtino, kad Eligijus Masiulis registravosi savarankišku politinės kampanijos dalyviu Klaipėdos mero rinkimuose. Šiuo metu jis vadovauja reklamos agentūrai „Versanus“.

Kandidatus ar kandidatų sąrašus paprastai kelia politinės partijos ir visuomeniniai rinkimų komitetai, tačiau kandidatu į merus galima išsikelti ir savarankiškai.