Artūras Zuokas tikisi mažytės, bet pergalės
Bu­vęs sos­ti­nės va­do­vas Ar­tū­ras Zuo­kas an­tra­ja­me me­ro rin­ki­mų tu­re ti­ki­si ne­žy­mia pers­va­ra lai­mė­ti prieš da­bar­ti­nį mies­to va­do­vą Re­mi­gi­jų Ši­ma­šių.

„Tikiuosi pergalės šiuose rinkimuose. Svarbiausia, kad laimėtų Vilnius ir vilniečiai (...). Prognozuoju 48:52 mano naudai“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo A. Zuokas, paklaustas, kiek procentų balsų tikisi sulaukti.

Į išankstinį balsavimą savivaldybėje su sutuoktine, išrinkta tarybos nare Agne Zuokiene atvykęs politikas su R. Šimašiumi antrajame ture susirungė ir prieš ketverius metus. Jis sako, jog skirtingai nuo 2015-ųjų, kai į antrąjį turą nepatekę kanidatai rėmė tik R. Šimašių, šįkart nemažai kandidatų paramos sulaukė ir jis pats. Trečiadienį jis žada susitikti su „valstiečių“ buvusiu kandidatu į merus, ekonomikos ir inovacijų ministru Virginijumi Sinkevičiumi ir laukia jo paramos.

„Tad tikiuosi patraukti tuos rinkėjus, kurie dalyvavo ir balsavo už savo partijų, kurios šiuo metu nebedalyvauja rinkimuose, kandidatus (...). Tikiuosi visų vilniečių balsų, kurie vertina nuveiktus darbus, kurie supranta, kad Vilnius per ketverius metus nieko be kosmetinio pasipudravimo prieš rinkimus nepadarė „, – sakė jis.

A. Zuokas savo anketoje nurodė, jog yra teistas. 2008 metais jis teismo pripažintas kaltu pasikėsinimo papirkti buvusį tarybos narį Vilmantą Drėmą. Pats A. Zuokas, paklaustas, ar ši istorija jam nepakenks, tikisi, jog žmonės, girdėję istoriją „ne iš perpasakojimų, o iš realių aplinkybių 2003–2005 metais“, turės jam palankesnę nuomonę.

„2003–2004 gyniau Vilniaus miestą, gyventojų pasitikėjimą, kurį gavau aš, mano komanda per tuometinius savivaldos rinkimus, gyniau nuo nušalinto prezidento Rolando Pakso aplinkos veiksmų, nuo tikrai gana kriminalinės verslo aplinkos įtakos, kurią norėta išlaikyti taryboje (...). Aš nesu tas, kuris pabėga ar pasišalina iš sudėtingų situacijų“, – dėstė jis.

Vertindamas rinkimų kovą, jis turėjo pastabų Remigijaus Šimašiaus komandai, kuri anot jo, „šmeiždama ir meluodama“ socialiniuose tinkluose užsimena apie galimus kyšius, susijusius su miesto šilumos ūkį valdžiusiu koncernu „Icor“. Dėl R. Šimašiaus panašių žodžių jis žada kreiptis į prokurorus.

Dėl galimos valdančiosios koalicijos jis sako kalbėjęsis su visomis į tarybą patekusiomis politinėmis jėgomis ir laukia antrojo turo rezultatų. Jis teigia, jog dirbtų ir su R. Šimašiaus komanda.

„Laimėjus mero postą, neabejoju, kad subursiu gerą, stiprią koaliciją, kuriai bus svarbu būti ne meru feisbuke, ne atstovaujant kai kurias grupes, ką matome iš „MG Baltic“ bylos, bet pats Vilnius“, – sakė jis.

Jo žmona A. Zuokienė sako dirbsianti taryboje ir tikisi vyro pergalės.

Balsavimas iš anksto antrajame ture vyks visų savivaldybių pastatuose trečiadienį ir ketvirtadienį nuo 8 iki 20 valandos. Patys rinkimai vyks sekmadienį.