„Valstiečių“ kandidatas galimai papirkinėjo rinkėjus
Aly­taus ra­jo­no rin­ki­mų ko­mi­si­ja pri­pa­ži­no „vals­tie­čių“ kan­di­da­tą į me­rus Au­ri­mą Trun­cę ga­li­mai pa­pir­ki­nė­jus rin­kė­jus, kai šis da­li­jo­si in­for­ma­ci­ja apie „Ag­ro­kon­cer­no“ fi­nan­suo­ja­mą ne­mo­ka­mą svei­ka­tos pa­ti­krą.

A. Truncė neigia papirkinėjęs rinkėjus, ketina su partija tartis, ar vietos rinkimų komisijos išvadą skųsti Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK).

„Yra tam tikra dauguma komisijoj, ir šitą sprendimą priėmė vienašališkai, neįsigilinę, aš manau, kad tarsiuosi su centrine būstine ir skųsiu“, – BNS ketvirtadienį sakė A. Truncė.

„Agrokoncernas“ priklauso Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderiui Ramūnui Karbauskiui.

Alytaus rajono savivaldybės rinkimų komisija pirmadienį patvirtino darbo grupės išvadą, kuria A. Truncė pripažintas pažeidęs įstatymo straipsnio, draudžiančio papirkinėjimą, nuostatas.

Darbo grupė vertino gautą informaciją, kad A. Truncė savo feisbuko paskyroje paskelbė kvietimą nemokamai pasitikrinti sveikatą ir pridėjo akcijos „Saugokime vyrus“ mobilios laboratorijos grafiką.

Nuoroda nukreipė į LVŽS puslapį, kur buvo matyti partijos logotipas, kontaktai ir t. t. Taip pat keliuose kaimuose atvykus mobiliajai laboratorijai šalia stovėjo automobilis, apklijuotas „valstiečių“ kandidato į merus reklama.

Darbo grupė konstatavo, kad „LVŽS kandidatas „Facebook“ paskyroje skelbdamas informaciją apie galimybę nemokamai pasitikrinti sveikatą bei laikydamas šalia akcijos autobusiuko savo politine reklama apklijuotą automobilį šiais savo veiksmais formavo rinkėjams klaidingą nuomonę apie akcijos vykdytoją ir ir nemokamą paslaugų teikimą siekiant gauti rinkėjų palankumą“.

Darbo grupė teigė neradusi duomenų, kad A. Truncė anksčiau būtų dalijęsis panašia informacija, o pradėjus sklisti žiniai apie galimą rinkėjų papirkinėjimą pašalino skelbimą iš savo paskyros.

Todėl darbo grupė daro išvadą, kad „galimai A. Truncė suprato savo veiksmų pasekmes ir veikė jų siekdamas bei suvokė skirtumą tarp informacijos platinimo ir netiesioginio rinkėjų papirkimo sudarant klaidingą įspūdį apie paslaugos teikėją“.

Politikas BNS teigė, kad komisija išvada jam kelia juoką.

„Kaip automobilis galėtų papirkinėti rinkėjus, jei jame nėra nei žmogaus, nei kandidato, nei vairuotojo? Automobilis stovėjo, bet jis stovėjo ne vieną dieną, stovėjo visame rajone“, – sakė A. Truncė.

Kandidatas į merus tvirtino, kad šalia mobilios laboratorijos kabojo ir kitų kandidatų plakatai. „Tai tada išeitų, kad ir kiti kandidatai papirkinėjo, ne tik aš? Ir kitų kandidatų buvo dalomoji medžiaga dalinama, tai iš esmės reikėtų vertinti visu kandidatus“, – kalbėjo jis.

Savivaldos rinkimai vyks sekmadienį.