Žygį per vandenyną nutraukė audros
Ga­lin­gos aud­ros pri­ver­tė pra­ncū­zą, mė­gi­nan­tį tap­ti pir­muo­ju Ra­mų­jį van­de­ny­ną perp­lau­ku­siu žmo­gu­mi, su­stab­dy­ti sa­vo už­mo­jį pra­ėjus be­veik dviem mė­ne­siams nuo plau­ki­mo pra­džios.

Benoit Lecomte'as, birželio 5-ąją išplaukęs iš Čiošio Japonijos Honšiū saloje, ketino įveikti Ramųjį vandenyną per 6–8 mėnesius. Tačiau po beveik dviejų mėnesių plaukimo po aštuonias valandas per dieną stiprios audros privertė 51 metų vyrą grįžti atgal į uostą Japonijoje.

„Du taifūnai („Jongdari“ ir „Wukong“) sutrikdė sportininko pastangas ir privertė laivą grįžti į uostą Japonijoje. Šis įvykis atspindi kelionės sunkumą ir vandenyno nenuspėjamumą, – teigiama plaukimą stebėjusios žiniasklaidos bendrovės „Seeker“ pranešime. – Kaip visada, B. Lecomte'as tęs savo istorinį plaukimą per Ramųjį vandenyną.“ „Seeker“ negalėjo atsakyti, kada plaukikas atnaujins savo drąsų žygį.

Apie 9 tūkst. kilometrų įveikti užsibrėžęs prancūzas jau buvo nuplaukęs 800 kilometrų. Plaukdamas jis kasdien suvartodavo 8000 kalorijų, kad pakaktų energijos.

B. Lecomte'as, nuotykių ieškotojas ir aplinkosaugos aktyvistas, organizavo šį plaukimą, kad atkreiptų visuomenės dėmesį į plastiko keliamą grėsmę gamtai ir vandenynų taršą. Prancūzo palaikymo komanda vyro kelionės metu atliko daug su gamtosauga susijusių eksperimentų, tokių kaip plastiko atliekų mėginių rinkimas. „Tos šiukšlės ir jų daromas poveikis gerokai baisesni, nei tikėjomės“, – pasakojo Maria Amenabar, tyrimo įgulos narė. B. Lecomte teigė, kad taršos mastas dar labiau skatino jį plaukti toliau.

„Dabar kaip niekad svarbu kai ką pakeisti Didžiojoje šiukšlių dėmėje, – kalbėjo jis apie milžiniškus atliekų telkinius, plūduriuojančius tarp Havajų ir Kalifornijos valstijų. – Noriu parodyti žmonėms, kodėl mūsų vandenynai tokie svarbūs.“