Zoologijos sodo lankytojas nugvelbė surikatą
Rug­sė­jį Per­to zoo­lo­gi­jos so­das ren­gė­si vi­suo­me­nei ofi­cia­liai pri­sta­ty­ti su­ri­ka­tų jau­nik­lį. Ta­čiau li­kus die­nai iki su­pla­nuo­to ren­gi­nio šis vos mė­ne­sio su­lau­kęs ma­žy­lis din­go.

Susirūpinęs zoologijos sodo personalas pranešė, kad surikata dingo iš gardo. Darbuotojai ėmė įtarinėti, kad šį smulkų žinduolį galėjo nutverti plėšrus paukštis.Tačiau buvo iškelta ir vagystės versija. Policija ėmėsi tyrimo ir po kelių dienų rado pražuvėlį už 130 kilometrų. Pareigūnai sulaikė tris asmenis, kurie padarė šį nusikaltimą.

Pagrindinis kaltinamasis 23 metų Jesse Ray Hookeris teisinosi, kad aptvare pamatytas surikatų jauniklis tiesiog pakerėjo. Vaikinas panoro turėti tokį augintinį, tad įšoko į aptvarą, pačiupo jį ir įsidėjo į šaltkrepšį. Kaip teigė advokatas, J. R. Hookeris jau planavo grąžinti gyvūną, bet sulaukė policijos skambučio. Vyrukas turės sumokėti 4 tūkst. Australijos dolerių (apie 2,5 tūkst. eurų) baudą. Dvi jo bendrininkės netrukus taip pat stos prieš teismą.

Surikatų jauniklis grįžo į zoologijos sodą. Laimė, darbuotojų nuogąstavimai nepasitvirtino, ir surikatų būrys jį lengvai priėmė atgal. Mažylis buvo pavadintas Salama. Šis vardas išvertus iš suahelių kalbos reiškia „saugus“.