Vienuoliui skyrė 114 metų kalėjimo
Tai­lan­do teis­mas ket­vir­ta­die­nį vie­nam vie­nuo­liui sky­rė lais­vės at­ėmi­mo baus­mę. Wi­rap­ho­nas Su­kpho­las pa­gar­sė­jo dar 2013-ai­siais, kai pa­si­ro­dė vaiz­do įra­šas, ku­ria­me ma­ty­ti, jog vie­nuo­lis dė­vi di­zai­ne­rio kur­tus aki­nius nuo sau­lės ir tu­ri „Louis Vuit­ton“ krep­šį skris­da­mas pri­va­čiu lėk­tu­vu.

39-erių vyras pabėgo į JAV, bet buvo išsiųstas atgal, kai buvo apkaltintas nepilnametės išprievartavimu ir aukotojų apgaudinėjimu. Šie buvo davę vienuoliui pinigų didžiausiam smaragdiniam Budos atvaizdui pagaminti.

Vėlesnis tyrimas atskleidė, kad vienuolis turėjo prabangių automobilių, o keliose jo banko sąskaitose buvo apie 700 tūkst. JAV dolerių (603 tūkst. eurų). W. Sukpholas buvo nuteistas už pinigų plovimą, sukčiavimą ir kompiuterinių nusikaltimų įstatymo pažeidimą, nes apgaudinėjo žmones rinkdamas aukas.

Teisėjai jį pripažino kaltu ir skyrė 114 metų laisvės atėmimo bausmę. Tačiau pagal Tailando įstatymus vienuolis už grotų praleis ne daugiau kaip 20 metų. Jis taip pat turės grąžinti 28,6 mln. Tailando batų (861,7 tūkst. JAV dolerių, 742 tūkst. eurų) 29 aukojusiesiems, kurie pateikė skundus.

Tailande vyrauja budizmas, o ši religija yra neatsiejama kasdienio gyvenimo dalis. Dauguma vyrų praleidžia bent truputį laiko šventyklose kaip pradedantieji vienuoliai. Tačiau 2014-aisiais valdžią užėmusi chunta ėmė griežčiau vertinti skandalus, į kuriuos įsitraukia budistų vienuoliai. Valdžios institucijos praėjusiais metais pasiūlė įvesti skaitmenines asmens tapatybės korteles, kad būtų lengviau stebėti teistus vienuolius.

Gegužės mėnesį turistų traukos centro – „Aukso kalno“ šventyklos – abatas pasidavė policijai, kai jo vardu registruotose banko sąskaitose buvo rasti 4 mln. dolerių (3,4 mln. eurų). Policija taip pat tiria, ar nebuvo iššvaistyti milijonai dolerių, buvę Nacionalinės budizmo tarnybos žinioje.