Venecijos kino festivalyje daug pasaulinių premjerų
75-ojo Ve­ne­ci­jos ki­no fes­ti­va­lio prog­ra­mo­je, ku­ri bu­vo pa­skelb­ta šią sa­vai­tę, ne­stigs Ho­li­vu­do žvaigž­džių ir prem­je­rų.

Seniausia pasaulyje kino šventė prasidės rugpjūčio 29 dieną pasauline Damieno Chazelle filmo „Pirmasis žmogus“ (First Man) premjera. Ši juosta yra apie astronauto Neilo Armstrongo gyvenimą. Pagrindinį vaidmenį atlieka Ryanas Goslingas.

„Basterio Skrugso baladė“ (The Ballad of Buster Scruggs) – dar vienas festivalį praskaidrinsiantis darbas. Tai istorinis brolių Coenų vesternas, jame vaidina ir dainininkas Tomas Waitsas.

Lido saloje taip pat debiutuos Jorgo Lantimo režisuota juosta „Favoritė“ (The Favourite). Komedijoje apie XVIII amžiaus karalienės dvarą pasirodo Emma Stone, Olivia Colman ir Rachel Weisz.

Tilda Swinton ir Dakota Johnson drauge įsiamžino siaubo filme „Suspiria“, kurį kūrė Luca Guadagnino. Šis režisierius pelnė pripažinimą už praėjusių metų juostą „Vadink mane savo vardu“ (Call Me By Your Name).

Tarp kitų pirmą kartą rodomų filmų bus pirmasis po „Gravitacijos“ (Gravity) Alfonso Cuarono darbas „Roma“, Mike'o Leigh „Peterloo“ apie 1819 metų žudynes Šiaurės Anglijoje ir „Saulėlydis“ (Napszallta), kurį režisavo vengrų režisierius Laszlo Nemesas, 2016 metais gavęs geriausio filmo užsienio kalba „Oskarą“ už „Sauliaus sūnų“ (Saul fia).

Nekonkursinėje programoje debiutuoja Bradley Cooperio filmas „Gimė žvaigždė“ (A Star is Born), kuriame jis vaidina drauge su Lady Gaga, ir drama apie policijos piktnaudžiavimą „Dragged Across Concrete“ su Melu Gibsonu ir Vince'u Vaughnu.

„Aukso liūtai“ už gyvenimo pasiekimus iki rugsėjo 8-osios truksiančiame festivalyje bus įteikti britų aktorei Vanessai Redgrave ir kanadiečių kino kūrėjui Davidui Cronenbergui.