Venecijos kino festivalį pradės filmas apie Neilą Armstrongą
„Os­ka­rą“ pel­niu­sio re­ži­sie­riaus Da­mie­no Cha­zel­le'o fil­mas apie as­tro­nau­tą Ne­ilą Arms­tron­gą ir jo ke­lio­nę į Mė­nu­lį „Pir­ma­sis žmo­gus“ (First Man) ati­da­rys 2018 me­tų 75-ąjį Ve­ne­ci­jos ki­no fes­ti­va­lį.

Tokia garbė paprastai yra labai trokštama Holivude, nes pastaraisiais metais festivalį atidarę filmai – tarp jų ir paties D. Chazelle'o „Kalifornijos svajos“, Alejandro Gonzalezo Inarritu „Žmogus-paukštis“ ir Alfonso Cuarono „Gravitacija“ – vėliau laimėjo po keletą „Oskarų“ statulėlių.

Filme „Pirmasis žmogus“ N. Armstrongą įkūnija Holivudo numylėtinis Ryanas Goslingas. Jame pasakojama apie kelerius metus, per kuriuos buvo rengiamasi istorinei 1969 metų „Apollo 11“ misijai į Mėnulį. Tai jau antras sykis, kai R. Goslingas dirba su D. Chazelle'u po sėkmingųjų „Kalifornijos svajų“.

Juostoje taip pat vaidina ir karalienės Elžbietos II vaidmeniu seriale „Karūna“ išgarsėjusi Claire Foy. Ji įkūnijo astronauto pirmąją žmoną Janet Shearon.

„Svarbu apie jį galvoti ne tik kaip apie biografinį filmą. Tai juosta apie misiją, ir apie nusileidimą Mėnulyje reikia mąstyti kaip apie beprotišką, kartą istorijoje pasitaikančią misiją, kurią, manau, net ir mums dabar sunku iki galo suvokti, – besiruošdamas filmavimui praeitais metais D. Chazelle'as dėstė žurnalui „Variety“. – Kitais žodžiais tariant, mes ją vertiname kaip savaime suprantamą dalyką. Bent mano kartos vaikai užaugo žinodami, kad N. Armstrongas vaikščiojo Mėnulyje. Mes matėme nuotrauką ir viskas atrodo nuostabu – matai Amerikos vėliavą ir jauti pasididžiavimą. Tiesiog priimi, kad tai įvyko. Bet mūsų iššūkis ar viltis yra kiek atsukti laiką atgal ir sugrąžinti jus į tą laikotarpį, kai to dar nebuvo įvykę. Įtikinti, kad tai buvo beprotiškiausias dalykas, kokį tik grupė žmonių kada nors buvo sugalvojusi padaryti.“

75-asis Venecijos kino festivalis vyks rugpjūčio 29-rugsėjo 8 dienomis. Meksikos režisierius Guillermo del Toro, kurio „Oskarą“ pelniusio filmo „Vandens forma“ premjera įvyko Venecijoje, pirmininkaus šių metų festivalio žiuri.

Filmo anonsas: https://www.youtube.com/watch?time_continue=148&v=DXYemtndmK4