Vagis išsinešė paveikslą visų akyse
Pa­mask­vė­je su­lai­ky­tas ga­li­mai iš Tret­ja­ko­vo ga­le­ri­jos ru­sų dai­li­nin­ko Ar­chi­po Kuin­džio pie­ši­nį pa­vo­gęs vy­ras, o din­gęs me­no kū­ri­nys ras­tas.

Paveikslas dingo galerijoje esant dideliam būriui lankytojų. Vyras, palaikytas muziejaus darbuotoju, ramiai priėjo prie A. Kuindžio piešinio, išėmė jį iš rėmų ir išėjo. Muziejaus darbuotojai ir lankytojai nesuprato, kas nutiko. Paveikslo pradėta ieškoti tik po kelių minučių.

„Vidaus reikalų ministerijos ir Rusijos federalinės saugumo tarnybos pareigūnai „karštais pėdsakais“ sulaikė įtariamąjį“, – pranešė VRM atstovė Irina Volk. Tai – 31 metų vyras, sulaikytas Maskvos srities Zarečjės kaimelyje. Įtariamasis papasakojo, kad paslėpė pavogtą paveikslą Maskvos Odincovo rajone statomo objekto teritorijoje, ten jį konfiskavo policininkai. Manoma, kad vagis norėjo meno kūrinį parduoti. Gruodį šis įtariamasis buvo sulaikytas Maskvoje už narkotikų laikymą ir vėliau paleistas už užstatą. Pasak pareigūnės, šiuo metu ieškoma galimų jo bendrininkų.

Apie A. Kuindžio paveikslo „Ai-Petri. Krymas“ dingimą policijai buvo pranešta sekmadienį. Piešinys skubiai buvo įtrauktas į pavogtų meno kūrinių registrą, kad jo nebūtų įmanoma išvežti į užsienį. Kai paveikslas buvo rastas, muziejaus darbuotojai sakė, kad kūrinys iš pažiūros atrodo neapgadintas.

Tai antras incidentas Tretjakovo galerijoje per pastaruosius aštuonis mėnesius. Pernai gegužę policija sulaikė vyrą, suniokojusį Ilja Repino paveikslą „Ivanas Rūstusis ir jo sūnus Ivanas“.