Užtraukęs „Dek, dek, priešo žeme!“ rusų choras sulaukė kritikos
Vie­nas Ru­si­jos Sankt Pe­ter­bur­go mies­to cho­ras su­lau­kė kri­ti­kos už at­lik­tą sa­ty­ri­nę dai­ną apie ra­ke­tos pa­lei­di­mą į Jung­ti­nes Vals­ti­jas iš so­vie­tų at­omi­nio po­van­de­ni­nio lai­vo.

Sankt Peterburgo koncertinio choro šeštadienio pasirodymo Šv. Izaoko katedroje įrašas buvo paskelbtas savaitgalį, bet didesnio dėmesio sulaukė tik antradienį. Pasipylus pasipiktinusių vartotojų komentarams, choras greitai panaikino galimybę komentuoti jo puslapyje socialiniame tinkle.

Šioje dainoje, kuri buvo populiari 9-ajame dešimtmetyje, juokaujama apie sovietų karius, norinčius „už tris rublius“ paleisti raketą į JAV teritoriją.

Choro antradienį paskelbtame pareiškime sakoma, kad jis atlieka autentiškas įvairių laikotarpių dainas ir atsisako „perrašyti žodžius politinio korektiškumo vardan“.

Šv. Izaoko katedros, kurioje vyko minimas koncertas, atstovai naujienų agentūrai AP nurodė, kad daina nebuvo įtraukta į iš anksto patvirtintą programą ir kad ji buvo atlikta klausytojams reikalaujant pakartoti, o katedra jai nepritaria.

Pasak katedros atstovo, nors daina yra satyrinė, „būtų geriau susilaikyti nuo jos atlikimo“.

Andrejus Kozlovskis šią dainą parašė 9-ajame dešimtmetyje kaip politinę satyrą apie JAV ir Sovietų Sąjungos ginklavimosi varžybas. Joje yra žodžiai: „Tu atleisk, Amerika, gera Amerika, bet prieš penkis šimtus metų tave be reikalo atrado.“

Tuo tarpu priedainyje yra tokia frazė: „Dek, dek, priešo žeme!“

Choras dainą atliko tokiu metu, kai Rusijoje vartojama itin griežta retorika po JAV sprendimo pasitraukti iš svarbios ginklų kontrolės sutarties su Rusija.

Įtakinga valstybinės žiniasklaidos figūra Dmitrijus Kiseliovas savo naujienų laidoje sekmadienį paminėjo potencialius atsakomojo rusų branduolinio smūgio taikinius. D. Kiseliovas pademonstravo interaktyvius žemėlapius su skaičiais, per kiek laiko rusų atominiai povandeniniai laivai galėtų smogti taikiniams JAV Rytų ir Vakarų pakrantėse.

D. Kiseliovo komentarai, kurie buvo neįprastai karingi net pagal dabartinės antivakarietiškos atmosferos Rusijoje standartus, buvo užuomina apie praėjusią savaitę pasakytą prezidento Vladimiro Putino metinį pranešimą, kuriame jis perspėjo Jungtines Valstijas nedislokuoti Europoje vidutinio nuotolio branduolinių raketų.