Trumpa britų karališkosios šeimos kūdikių istorija
Di­džio­sios Bri­ta­ni­jos pri­ncas Har­ry su žmo­na Meg­han jau ne­tru­kus su­si­lauks pir­ma­gi­mio – nau­jau­sios ka­ra­liš­ko­sios šei­mos, ku­rios šak­nys sie­kia 1066 me­tus, at­ža­los.

Harry ir buvusi JAV aktorė susituokė praėjusių metų gegužę, o spalį pranešė, kad 2019-ųjų pradžioje jiems turėtų gimti vaikelis. Poros tuoktuvių ceremonija buvo prikausčiusi viso pasaulio dėmesį.

Šių metų sausį Meghan informavo, kad yra nėščia šešis mėnesius. Tai leidžia manyti, jog mažylis, kuris bus 7-as eilėje į sostą, pasaulį išvys balandį.

Laukiant jo gimimo – trumpa britų karališkųjų kūdikių pristatymo visuomenei istorija.

1926 metų birželio 1-oji: minios žmonių susirinko pasižiūrėti į Bakingamo rūmus krikštyti vežamos princesės Elžbietos, kuri gimė tų pačių metų balandžio 21 dieną, o vėliau tapo karaliene Elžbieta II. Jos tėvai – Jorko kunigaikštis ir kunigaikštienė – buvo karūnuoti karaliumi Jurgiu VI ir karaliene Elžbieta.

1948 metų gruodžio 15-oji: dabartinis sosto paveldėtojas princas Charlesas pakrikštytas Bakingamo rūmų muzikos kambaryje. Išdidūs tėvai princesė Elžbieta ir princas Phillipas pozavo fotografams bei kino operatoriams kartu su karaliumi Jurgiu VI ir jo mama karaliene Marija, o tai reiškia, kad drauge buvo matyti 4 karališkosios šeimos kartos.

2013 metų liepos 23 dieną princas Williamas su žmona Kate pristatė pasauliui princą George'ą. / Reuters/Scanpix nuotrauka

1982 metų birželio 22-oji: princas Charlesas su pirmąja žmona princese Diana pristatė visuomenei princą Williamą. Su kūdikiu, gimusiu vos prieš dieną, pora pozavo priešais Šv. Marijos ligoninės pastatą centriniame Londone. Tų pačių metų rugpjūtį mažasis princas vėl atsidūrė kamerų objektyvuose, tik šįkart – kartu su tėvais ir promočiute, karaliene motina.

1984 metų rugsėjo 17-oji: praėjus dviem dienoms, kai gimė antrasis sūnus, princas Charlesas ir princesė Diana pasaulio žiniasklaidai parodė princą Harry, kuris taip pat atėjo į šį pasaulį Šv. Marijos ligoninėje. Tų metų gruodį britai pirmą sykį išvydo kūdikį kartu su vyresniu broliu per princo Harry krikštynas.

2013 metų liepos 23-ioji: princas Williamas ir jo žmona Kate išėjo iš ligoninės laikydami ant rankų savo pirmagimį princą George'ą, kuris gimė dieną prieš tai. Pasaulio susidomėjimas britų karališkąja šeima tik dar labiau padidėjo.

Princas George'as, trečias eilėje į sostą po tėvo ir senelio, pakrikštytas prabėgus trims mėnesiams Šv. Jokūbo rūmuose. Krikšto apeigoms vadovavo Kenterberio arkivyskupas Justinas Welby.

Kūdikio atlasiniai ir gausiais nėriniais puošti krikšto drabužėliai buvo pasiūti pagal karalienės Viktorijos vyriausiosios dukters krikšto marškinėlius, kurie pirmą kartą panaudoti 1841 metais.

2015 metų gegužės 2-oji: Šv. Marijos ligoninėje gimė antras princo Williamo ir Kate vaikas – princesė Charlotte. Pasižiūrėti į ją susirinko didžiulė minia britų.

2018 metų balandžio 23-ioji: toje pačioje ligoninėje dienos šviesą išvydo trečia Williamo ir Kate atžala – princas Louisas. Jis taip pat buvo pakrikštytas Šv. Jokūbo rūmuose.