Tigrę medžios pasitelkdami „Calvin Klein“ kvepalus
Ar žmo­gėd­roms tig­rėms pa­tin­ka „Cal­vin Klein“ ode­ko­lo­nas? In­di­jos par­ei­gū­nai ke­ti­na tai grei­tai iš­siaiš­kin­ti.

Pastaruosius šešis mėnesius eiguliai centrinės Indijos džiunglėse vaikosi tigrę, kuri, kaip įtariama, nužudė net 13 žmonių. Mėgindami sugauti plėšrūnę pareigūnai išbandė viską: pasiuntė šimtus karių pėsčiomis šukuoti džiungles, buldozerius, kad praskintų kelią, snaiperius, džipus, pasitelkė šilumines kameras, bepilotes skraidykles ir net 5 dramblius – tikėtasi, jog ant jų sėdintys veterinarai galės pašauti apsuptą tigrę migdomaisiais vaistais.

Tačiau iki šiol visos pastangos buvo nesėkmingos. Todėl eiguliai nusprendė pasitelkti naują ginklą – „Calvin Klein„ kvepalų „Obsession“ (liet. „Apsėdimas“) buteliuką.

„Žinau, tai labai juokinga, – „The New York Times“ teigė Sunilas Limaye, vienas pareigūnų, vadovaujančių tigrės medžioklei. – Bet ką daugiau galime padaryti?“

Vyrams skirtuose kvepaluose yra cibetono – vienos seniausių kvepalams kurti naudojamų kvapiųjų medžiagų. Pradžioje jis buvo išgaunamas iš civetų (viverinių šeimos žinduolių, artimų katėms) liaukų išskyrų, tačiau dabar dažniausiai gaminamas sintetiniu būdu. Reklamuojama, kad moterys negali atsispirti „Obsession“. Tačiau mokslininkai įrodė, jog dėl cibetono šiems kvepalams nėra abejingos ir laukinės katės. Netoli kvapą skleidžiančios vietos jos ima voliotis, stengiasi kuo giliau įkvėpti to aromato.

Indijai gali prireikti panašių originalių idėjų ir ateityje, jei tigrų populiacija šalyje ir toliau didės. Per pastarąjį dešimtmetį šių žvėrių Indijoje pagausėjo iki 2500. Tai didžiausia jų populiacija pasaulyje. Kartu Indija yra antra valstybė pasaulyje pagal gyventojų skaičių – dabar jis siekia 1,3 milijardo. Tai reiškia, kad tigrų ir žmonių keliai susikerta vis dažniau.

Tačiau šie plėšrūnai, nors jų populiacija ir didėja, tebėra nykstantys gyvūnai. Indijoje jie dažnai išklysta iš rezervatų, kurie neretai apsupti kaimų, miestų, greitkelių, ribų.

Taip nutiko ir medžiojamai tigrei, kurią eiguliai praminė T-1. Ji klaidžioja fragmentuotame miške, netoli Pandarkavados miestelio, Indijos viduryje. Šalia miško gyvenantys kaimiečiai persigandę, vengia eiti dirbti į laukus ir naktimis rakinasi duris, nors anksčiau niekada to nedarydavo.

Klausimas dėl tigrės pasiekė net šalies Aukščiausiąjį teismą. Praeitą mėnesį po ilgo pareigūnų ir aplinkosaugininkų ginčo Aukščiausiasis teismas priėmė nutarimą, kuris iš esmės reiškia mirties nuosprendį plėšrūnei. Eiguliai turi stengtis sugauti T-1 gyvą, kad ją būtų galima perkelti į zoologijos sodą ar gyvūnų prieglaudą, tačiau jei nepavyktų to padaryti, teismas suteikė teisė nužudyti didžiąją katę.

Kol kas tigrei pavyko išvengti visų paspęstų spąstų. Per pastaruosius mėnesius ji buvo pastebėta vos kelis sykius, ir tik kelioms sekundėms. Kiek anksčiau eiguliams net pavyko pašauti plėšrūnę iš migdomųjų vaistų šautuvo, tačiau adata neišsilaikė ir jai pasisekė pasprukti.

Naujausias planas – kvepalais „Obsession“ apipurkšti vietą prie šiluminės kameros, kur būtų galima prisivilioti tigrę ir apsupti iš visų pusių. Belieka tikėtis, jog šįkart migdomųjų vaistų šautuvu apsiginklavę eiguliai bus taiklesni.