Taylor Swift vaidins miuziklo „Katės“ ekranizacijoje
Pop­mu­zi­kos žvaigž­dė Tay­lor Swift pel­nė sa­vo pir­mą di­de­lį vaid­me­nį ki­ne. Ji pa­si­ro­dys kom­po­zi­to­riaus And­rew Lloy­do Web­be­rio miu­zik­lo „Ka­tės“ ekra­ni­za­ci­jo­je, ku­rią ku­ria „Os­ka­ro“ lau­rea­tas To­mas Hoo­pe­ris.

Iki šiol didžiausias 28 metų T. Swift vaidmuo kine buvo aplinkosaugininkės Odrės įgarsinimas 2012 metų animaciniame filme „Loraksas“. Tačiau šįkart ji turėtų iš tiesų pasirodyti ekrane, nors ir su letenėlėmis bei ūsais. Planuojama, kad filmavimo darbai prasidės kiek vėliau šiais metais Londone.

Spėjama, kad T. Swift atiteko pagrindinis – Grizabellos, kitados be galo kerinčios, o dabar nušiurusio kailio katės, – vaidmuo. Jos daina „Memory“ yra garsiausia miuziklo melodija.

Andrew Lloydo Webberio "Katės" - vienas sėkmingiausių visų laikų miuziklų.AFP/Scanpix nuotrauka

A. L. Webberio miuziklas paremtas Thomo Stearnso Elioto eilėraščių ciklu „Senojo Possumo knyga apie praktiškas kates“ (Old Possum's Book of Practical Cats). Jame pasakojama apie Jelliclesų kačių gentį, kuri vieną naktį turi nuspręsti, kuri iš jų nusipelnė prisikelti naujam gyvenimui.

Miuziklo premjera įvyko 1981 metais Londono „West End“ teatre, kur buvo rodomas net 21 metus. O štai Niujorko Brodvėjaus teatre buvo rodoma 18 metų. Miuziklas ne sykį keliavo aplink pasaulį ir yra išverstas į daugiau nei 20 kalbų.

Tikimasi, kad filmas taip pat bus sėkmingas, nes jį režisuoja T. Hooperis. Jis 2012 metais sukūrė itin sėkmingą miuziklo „Vargdieniai“ ekranizaciją, uždirbusią 441 mln. dolerių ir pelniusią 3 „Oskaro“ statulėles. Tačiau savo „Oskaro“ apdovanojimą už režisūrą T. Hooperis laimėjo už kitą filmą – 2010 metų dramą „Karaliaus kalba“.

T. Swift nebus vienintelė garsenybė pasirodysianti „Katėse“. Kartu su ja dainuos britų kino legenda Ianas McKellenas, aktorius Jamesas Cordenas ir dainininkė Jennifer Hudson. Ši pelnė „Oskarą“ už antro plano vaidmenį kitame filme, kuris sukurtas pagal miuziklą „Svajonių merginos“.