Tapk veganu ir klausyk Beyonce!
Mu­zi­kos „pir­mo­ji po­ra“ Beyon­ce ir Jay-Z ska­ti­na ger­bė­jus mė­ne­sį mai­tin­tis ve­ga­niš­kai ir skel­bia kon­kur­są, ku­rio lai­mė­to­jas vi­są gy­ve­ni­mą ga­lės ne­mo­ka­mai lan­ky­tis jų kon­cer­tuo­se.

Beyonce paskelbė iššūkį 123 mln. savo sekėjų socialiniame tinkle „Instagram“. Dainininkė sakė, kad taip paremia projektą „Greenprint Project“, kuriuo skatinama bent iš dalies pereiti prie veganiškos mitybos, kad sumažėtų poveikis aplinkai.

Gerbėjai gali internetu užsiregistruoti kaip konkurso dalyviai. Iš jų atsitiktinai bus išrinktas vienas laimingasis, kuris 30 metų kasmet gaus po porą bilietų į Beyonce ir Jay-Z koncertus. Dovana vertinama 12 tūkst. dolerių (10,4 tūkst. eurų).

Novatoriško albumo „Lemonade“ autorė sakė, kad pirmadieniais nevalgys mėsos, be to, valgys daugiausia augalinės kilmės pusryčius. Jos vyras repo magnatas Jay-Z savo ruožtu pažadėjo, kad du kartus per dieną jo maistas bus daugiausia augalinis.

Projektui vadovauja Beyonce asmeninis treneris Marco Borgesas. Muzikos superžvaigždės parašė įžangą gruodį išleistai jo knygai.

Beyonce anksčiau yra kalbėjusi apie veganizmą. Tokios mitybos ji laikėsi prieš savo stulbinamą 2018 metų gegužės pasirodymą Koučelos muzikos festivalyje – praėjus metams, kai pagimdė dvynius. Prie jos inicijuoto veganizmo propagavimo prisideda dainininkės Miley Cyrus ir Ariana Grande.

Veganizmas draudžia valgyti bet kokius gyvūninius produktus, įskaitant mėsą, pieno produktus, kiaušinius ir medų, taip pat dėvėti natūralios odos gaminius. Tyrimai parodė, kad valgant mažiau mėsos ir pieno produktų pagerėtų planetos būklė, nes reikėtų mažiau dirbamos žemės ir mažėtų tarša šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis.