Šveicaro eksperimentas – sūrius brandina su muzika
Ieš­ko­da­mi ska­niau­sio če­de­rio ar par­me­za­no ga­ba­lė­lio spe­cia­li­zuo­to­se sū­rių par­duo­tu­vė­se jų mė­gė­jai pa­pras­tai ne­klau­sia, ko­kia mu­zi­ka skam­bė­jo sū­rius bran­di­nant. Juk dau­gu­mai toks klau­si­mas ga­lė­tų pa­si­ro­dy­ti kvai­las.

Tačiau vienas šveicarų sūrių gamintojas atlieka eksperimentą. Jis nori patikrinti muzikos poveikį ementalio – vieno garsiausių Šveicarijos sūrių – gamybai. Beatas Wampfleris, vaikštinėdamas po savo XIX amžiaus rūsį Ementalio regiono pakraštyje esančiame Burgdorfe, rodo šimtus tvarkingai eilėmis sustatytų brandinamų sūrių.

Veterinaru dirbantis vyras vakarais atsiduoda savo senai aistrai – sūrių gamybai. Viename jo nepriekaištingai švaraus rūsio kampe stovi devynios medinės dėžės, į kurias sudėta po vieną sūrį, o tiesiai po dėžėmis – mažos garso kolonėlės. Nuo rugsėjo šie sūriai maudosi garsų jūroje. Jiems groja įvairūs įrašai – nuo legendinės roko grupės „Led Zeppelin“ iki hiphopo dievaičių „A Tribe Called Quest“.

Šiuo gastronomijos projektu šveicaras tikisi įrodyti, kad muzika gali turėti įtakos sūrio brandinimui, jo savybėms ir net aromatui. „Už sūrio skonį yra atsakingos bakterijos, fermentai turi įtakos jo brendimui. Esu įsitikinęs, kad drėgmė, temperatūra arba maistinės medžiagos nėra vieninteliai, darantys įtaką skoniui“, – sakė jis. Anot šveicaro, garsas, ultragarsas ar muzika taip pat daro poveikį.

Beatas Wampfleris ne vienus metus tobulina sūrių gamybą.

Kai kurie mokslininkai galbūt susirauks nuo minties, kad rokenrolas gali daryti kokią nors įtaką sūrio aromatui. Tačiau yra tokių, kurie daug metų tyrė muzikos poveikį augalams. Kai kurios būsimos mamos taip pat mano, kad pasiklausę klasikinės muzikos motinos įsčiose jų vaikai ateityje pasižymės didesniais protiniais gabumais.

Ar tikrai beprasmiai yra tyrimai, siekiant nustatyti, ar rokforui labiau patinka sunkusis rokas, o ispaniškam sūriui – flamenkas? Berno menų universitetas taip negalvoja. Jis padeda B. Wampfleriui atlikti jo eksperimentą. „Iš pradžių į tai žiūrėjome skeptiškai, – prisipažino universiteto muzikos skyriaus vadovas Michaelis Harenbergas. – Tada sužinojome, kad yra toks dalykas kaip sonochemija, tirianti garso bangų poveikį medžiagai ir cheminėms reakcijoms.“

Sonocheminius eksperimentus atliekančius mokslininkus ypač domina ultragarso poveikis cheminėms reakcijoms. B. Wampflerio sūriai noksta skambant įvairioms melodijoms, įskaitant chorinės, technomuzikos ir net Wolfgango Amadeuso Mozarto „Užburtosios fleitos“ garsus. „Bandome atsakyti į klausimą: ar pagaliau galima tai išmatuoti? Ar yra kas nors, kas daro poveikį skoniui?“ – klausė M. Harenbergas.

Po dėžėmis įtaisytos mažos garso kolonėlės.

B. Wampfleris nedrįso pranašauti, kuris muzikos stilius turės geriausią įtaką skoniui, bet prisipažino turįs savo favoritą: „Tikiuosi, kad hiphopo sūris bus geriausias.“ Ar šis šveicarų muzikinis gastronominis eksperimentas buvo sėkmingas, kovą įvertins sūrių ekspertų komisija.