Suomijoje veikia „undinių mokykla“
Ne­to­li Suo­mi­jos sos­ti­nės Hel­sin­kio esan­čia­me ba­sei­ne „Es­poo“ Mai­ja Mot­to­nen mo­ko su­au­gu­sius as­me­nis plau­kio­ti lyg un­di­nes. Per tre­ni­ruo­tę fi­zi­niai pra­ti­mai de­ri­na­mi su fan­ta­zi­jos ele­men­tais.

Nuo rugpjūčio jau daugiau kaip 200 moterų ir vyrų dalyvavo M. Mottonen, kuri anksčiau dirbo darželio auklėtoja, o dabar yra pirma profesionali undinių trenerė Suomijoje, užsiėmimuose. „Tai išsipildžiusi mano vaikystės svajonė, – naujienų agentūrai „Reuters“ pasakojo 28 metų trenerė. – Būdama vaikas visada norėjau būti undinėle arba delfinu. Tačiau, mano nuomone, lengviau tapti undinėle, nes ji – pusiau žmogus.“

Būsimos undinės ir vandeniai dėvi „uodegas“ su peleku, jos prasideda ties juosmeniu ir apgaubia abi kojas. „Tai gana magiška“, – „Reuters“ teigė 29 metų statybininkas Markusas Parviainenas, apibūdindamas, kaip jaučiasi nardydamas su žalia uodega, kurią nusipirko internete už 170 eurų.

Jaunas vyras pabrėžė, jog naujasis hobis yra geras būdas palaikyti formą, tačiau kartu pripažino, kad juo nustebino kai kuriuos savo bendradarbius. „Žmonės, daugiausia vyrai, mano, jog tokios treniruotės skirtos tik mergaitėms ar moterims. Bet aš nesutinku, tai tinka visiems, jei tik mėgsti plaukioti“, – tvirtino M. Parviainenas.

M. Mottonen, kurios uodega yra ryškiai rožinės spalvos, moko savo mokinius plaukti vinguriuojant visu kūnu, nuo galvos iki kojų pirštų, „lyg gyvatei“, taip pat atsispirti peleku ir taip smarkiai pasistūmėti į priekį. Labiau patyrę mokiniai, tokie kaip M. Parviainenas, praktikuojasi atlikti įvairiausius triukus, pavyzdžiui, pliaukšėti vandens paviršiumi uodega, kai galva tebėra po vandeniu.

„Kartą pabandžiau ir užkibau. Vandenyje jaučiuosi išties galinga“, – tikino Annika Ihatsu, kuri 40 min. važiavo automobiliu apledėjusiais keliais iš savo namų Hiuvinkėje, kad galėtų dalyvauti užsiėmime.

„Undinių mokyklos“ – pamažu plintantis fenomenas pasaulyje. Jos veikia Nyderlanduose, kitur Europoje, Kanadoje ir JAV.