Suomiams vis dar verta pirkti alkoholį Estijoje
Ne­pai­sant Es­ti­jo­je ne­se­niai pa­di­din­to ak­ci­zo mo­kes­čio al­ko­ho­liui, suo­miams vis dar ap­si­mo­ka pirk­ti svai­ga­lus gre­ti­mo­je Bal­ti­jos vals­ty­bė­je. Apie tai ra­šo suo­mių bul­va­ri­nis lai­kraš­tis „Il­ta-Sa­no­mat“, prie straips­nio pa­tei­kęs ir įvai­rių pro­duk­tų kai­nų pa­ly­gi­ni­mą abie­jo­se ša­ly­se.

Nepaisant reikšmingai padidėjusio mokesčio, alkoholio kaina Estijoje tebėra kur kas palankesnė vartotojui nei Suomijoje. Didžiausias kainų skirtumas – stipraus alaus ir silpnesnių gėrimų, siekia dešimtis procentų. Tuo metu brangesni vynai ir konjakai dažnai nėra pigesni Estijoje, nes ten prekybininkai juos užsako mažais kiekiais.

Maisto kainos Estijoje pakilo daug greičiau nei kitose Europos Sąjungos valstybėse, ir maistas ten nebėra pigesnis nei Suomijoje.

Dauguma gerai žinomų rūšių cigarečių ir toliau Estijoje kainuoja 40 proc. mažiau nei Suomijoje. Suomiams verta važiuoti į kaimyninę šalį ir dėl grožio bei sveikatos paslaugų, daug pigesnių nei Suomijoje, nors viešbučių ir kitos kainos Talino senamiestyje jau tokios pačios. Mašinų remontas Estijoje maždaug 20 proc. pigesnis, statybinės medžiagos kainuoja 20–40 proc. mažiau. Pigesni Estijoje ir siūlai, verpalai, rankų darbo gaminiai. Viena tokia didelė parduotuvė Taline siūlo daug geresnį šių prekių pasirinkimą nei galima rasti Suomijos parduotuvėse ir už pusę suomiškų kainų.

Kitos Estijoje pigesnės prekės randamos atviruose turguose: uogos, grybai, obuoliai. Pigesnės ir medicinos paslaugos, vaistai, pavalgymas kavinėse bei restoranuose. Tačiau pirkti maistą Estijoje nebeapsimoka, nes maisto kainos šioje šalyje pakilo daug greičiau nei kitose Europos Sąjungos valstybėse, maisto produktai Estijoje nebėra pigesni nei Suomijoje.

Automobilių degalų kainų skirtumas nereikšmingas, dyzelinis kuras Suomijoje net pigesnis. Tas pats tinka elektronikai, nes jos pardavimų apimtys Estijoje mažesnės nei Suomijoje, be to, estai itin noriai perka elektroniką internetu, o tai irgi veikia kainas.

Kalbant apie drabužius ir avalynę, skirtumas palankesnis Suomijai. Didieji prekės ženklai, veikiantys ir Estijoje, ir Suomijoje, abiejose rinkose parduoda tomis pačiomis kainomis. Kiti produktai, dėl kurių neverta važiuoti į Estiją, yra kosmetika, higienos, stiklo, gyvūnų prekės ir kompaktiniai diskai.