Sulaukė atsiprašymų
Bri­tų pop­mu­zi­kos ve­te­ra­nas Clif­fas Ri­char­das lai­mė­jo il­gai nag­ri­nė­tą by­lą prieš vi­suo­me­ni­nį trans­liuo­to­ją BBC, iš­kel­tą už tie­sio­gi­nį re­por­ta­žą apie po­li­ci­jos rei­dą jo na­muo­se dėl kal­ti­ni­mų, ku­rie vė­liau bu­vo pa­nai­kin­ti.

Aukštojo teismo teisėjas Anthony Mannas paskelbė, kad BBC pažeidė C. Richardo teisę į privatumą, ir priteisė jam 210 tūkst. svarų (236 tūkst. eurų) kompensaciją už „bendrą poveikį“ jo gyvenimui. Pasak teisėjo, C. Richardui taip pat priklauso ir kompensacijos už finansinį incidento poveikį, bet dėl jų bus nuspręsta vėliau.

77 metų C. Richardas buvo pirmoji Didžiosios Britanijos popmuzikos žvaigždė, laikyta šalies atsaku Elvisui Presley.

Krata atlikėjo namuose buvo surengta 2014 metais, tiriant įtarimus lytine prievarta. Tačiau dainininkas niekada nebuvo areštuotas, jokie kriminaliniai kaltinimai jam nebuvo pateikti. 2016 metais C. Richardui buvo pranešta, kad įrodymų prieš jį nepakanka. „Mano gyvenimas iš esmės apsivertė, be jokio pagrindo buvo pakenkta mano tarptautinei reputacijai. Nenorėčiau, kad tas pats nutiktų kitiems visuomenėje žinomiems ar nežinomiems žmonėms“, – sakė C. Richardas pareiškime, paskelbtame prasidėjus procesui.

„Tvirtai tikiu, jog privatumas turi būti gerbiamas, o policijos gairės yra tam, kad jų būtų laikomasi. Tai reiškia, kad, išskyrus ypatingas aplinkybes, žmonių vardai niekada neturėtų būti skelbiami, jei jie neapkaltinami ar kol jie nėra apkaltinami“, – sakė jis.

BBC buvo nutekinta informacija apie planuojamą kratą C. Richardo namuose ir televizija iš anksto laukė, kad nufilmuotų, kaip detektyvai suguža vidun. Krata tiesiogiai buvo filmuojama iš sraigtasparnio.

BBC yra sakiusi, kad „labai atsiprašo“ už dainininkui sukeltas kančias, bet teisino savo sprendimą informuoti apie tyrimą. Policija žvaigždės taip pat atsiprašė.

C. Richardas, kuris į popmuzikos sceną įsiveržė šeštojo dešimtmečio pabaigoje, užima trečią vietą daugiausia įrašų Jungtinėje Karalystėje pardavusių atlikėjų sąraše po „The Beatles“ ir E. Presley.