Startuoja JAV „žaliosios kortos“ loterija: 15 dalykų, kuriuos pravartu žinoti
Po­ryt pra­si­de­da šių me­tų JAV „ža­lio­sios kor­tos“ lo­te­ri­ja, ku­rio­je iš vi­so bus iš­da­ly­ta dau­giau, nei 50 tūks­tan­čių lei­di­mų gy­ven­ti ir dirb­ti JAV. Lie­tu­vai tra­di­ciš­kai ski­ria­ma apie 150 to­kių lei­di­mų.

JAV ambasados „Facebook“ paskyroje lietuviai šiandien galėjo užduoti klausimus apie šią loteriją. Tautiečiai teiravosi įvairių dalykų, nuo konkrečių šeimos narių deklaravimo pavyzdžių iki tiesmuko klausimo, kaip teisingai užpildyti dalyvio anketą.

Apžvelgus lietuvių užduotus klausimus, LŽ atrinko 15 JAV ambasados atsakymų, kurie gali praversti kiekvienam loterijos dalyviui:

1. „Žaliosios kortos“ loterija yra nemokama.

2. Loterija vyks nuo spalio 3 iki lapkričio 6 dienos.

3. Laimėtojai bus skelbiami 2019 metų gegužės 7 dieną.

4. Loterijos laimėtojai išrenkami kompiuterio, atsitiktine tvarka. Tikslingas laimėtojų parinkimas – mitas.

5. Dėl dalyvavimo loterijoje verčiau nesikreipti į tarpininkaujančias agentūras, o pildyti anketą savarankiškai. Išsamią informaciją rasite tinklalapyje www.dvlottery.state.gov.

6. Pildant anketą lietuviškų raidžių nenaudokite.

7. Pildant anketą būtina nurodyti sutuoktinį(ę) ir visus jaunesnius, nei 21 metų vaikus. Taip pat reikia deklaruoti ir buvusio sutuoktinio(ės) vaikus.

8. Jei anketą pildėte nesusituokęs(usi), o vėliau susituokėte, jūsų sutuoktinis(ė) įgis teisę kreiptis dėl migracijos vizos.

9. Visos į anketą įdedamos nuotraukos turi būti spalvotos ir ne senesnės, kaip 6 mėnesių.

10. Laimėjus „žaliąją kortą“ ir susitvarkius imigracinę vizą, įvažiuoti į JAV reikės per artimiausią pusmetį.

11. Jei laimėjus loteriją tektų išvykti iš JAV, svarbu nepažeisti buvimo kitos šalies teritorijoje laiko termino – ne ilgiau kaip 1 metus (minus viena diena). Kitaip, prarasite žalios kortelės statusą.

12. Visi šeimos nariai turintys imigracines vizas, turi būtinai įvažiuoti į JAV. Pirmiausiai gali įvažiuoti pagrindinis loterijos laimėtojas, vėliau gali prisijungti kiti šeimos nariai, kol galioja jų vizos.

13. Nesėkmė loterijoje neturės įtakos turistinėms kelionėms į JAV.

14. Jei laimėjote „kortą“, bet jos atsisakėte, jums skirtas numeris grąžinamas į bendrą vizų skaičių ir juo galės pasinaudoti kitas asmuo.

15. Paskutinis ir svarbiausias patarimas: atidžiai perskaitykite anketos pildymo taisykles. Patarimus, kaip pildyti anketą galima rasti ir youtube.com tinkle.

Bet jei kyla sunkumų pildant, visada galite pasinaudoti zaliakorta.eu paraiškų pildymo paslaugomis.

.