Spalį pražydo vyšnios
Ja­po­ni­jo­je, gar­sė­jan­čio­je sa­ku­rų žy­dė­ji­mu pa­va­sa­rį, šių vyš­nių žie­dai nu­ste­bi­no pa­si­ro­dę ru­de­nį.

Rausvi ir balti sakurų žiedai nuberia medžius Japonijoje maždaug dvi savaites – šis pavasario reiškinys sutraukia turistų iš viso pasaulio. Tačiau šį mėnesį jau daugiau kaip 300 žmonių pranešė apie žydinčias vyšnias netoli savo namų.

Pasak ekspertų, dėl šio reiškinio gali būti kalti keli taifūnai, praūžę Japonijoje. „Taip jau yra buvę praeityje, bet neprisimenu, kad tokiu mastu“, – sakė Hiroyuki Wada, medžių specialistas iš Japonijos gėlių asociacijos.

Kaip paaiškino H. Wada, vyšnių lapai skleidžia hormoną, kuris stabdo pumpurų augimą. Tačiau šiemet dėl stiprių taifūnų vyšnių medžiai liko be lapų. Galbūt tai paaiškina netikėtą žiedų pasirodymą. Po audrų atėjęs šiltas oras taip pat galėjo suklaidinti vyšnias. Dabar prasiskleidę žiedai pavasarį nepasirodys, bet tai neturėtų smarkiai atsiliepti kitų metų „sakurų sezonui“.

Stipriausias iš virtinės taifūnų, šiemet smogusių Japonijai, buvo Jebi – tokios audros Japonija nebuvo regėjusi ketvirtį amžiaus. Jebi nusinešė mažiausiai 10 žmonių gyvybių ir padarė daug žalos aplinkai.