Skrandžius vilioja „Rožinė karalienė“
Švei­ca­ri­jos To­gen­bur­go re­gio­ne įsi­kū­ręs sū­rio ga­min­to­jas ne­se­niai pri­sta­tė ro­ži­nį sū­rį.

Ne vieną apdovanojimą pelniusi bendrovė „Stadelmann“ šį gaminį kūrė septynis mėnesius. Sūris buvo pavadintas „Rožine karaliene“ (angl. Pink Queen). Klientas iš Honkongo pageidavo autentiško šveicariško sūrio, tačiau norėjo, kad jis būtų rožinis.

„Didžiausias iššūkis buvo surasti natūralų dažiklį, kuris nedarytų įtakos sūrio brandinimo procesui“, – sakė bendrovės atstovas Jurgas Stadelmannas. Jis atskleidė, jog iš pradžių buvo daromi bandymai su burokėliais ir braškėmis, tačiau jie buvo nesėkmingi. Galiausiai buvo rastas sprendimas, bet J. Stadelmannas paliko tai paslaptyje, kad šios idėjos nenugvelbtų kiti.

Gamintojo teigimu, šiuo metu planų daryti kitokių spalvų sūrius nėra. „Mes tiesiog džiaugiamės, kad produktas puikiai pavyko ir atitiko mūsų kokybės standartus“, – sakė jis. Interviu regioninei radijo stočiai FM1 J. Stadelmannas tvirtino, kad Šveicarijos restoranai parodė susidomėjimą šiuo spalvingu sūriu.

Tai, beje, ne pirmas tokio atspalvio pieno produktas. Prieš keletą metų rožinį sūrį pagamino viena britų bendrovė. Jame buvo juntamas prosekas ir avietės.