Skelbiamas „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos startas
Gruo­džio 10-oji – die­na, iki ka­da „Eu­ro­vi­zi­jo­je“ Lie­tu­vai no­rin­tys at­sto­vau­ti at­li­kė­jai ir gru­pės bei dai­nų au­to­riai kvie­čia­mi teik­ti par­aiš­kas da­ly­vau­ti na­cio­na­li­nė­je at­ran­ko­je.

Kaip visada, atranką rengs ir transliuos LRT. Nacionalinės atrankos koncertai prasidės iškart po naujųjų ir baigsis vasario 23 dieną – tądien finale paaiškės, ką Lietuva išsiųs į Izraelyje vyksiančią 64-ąją „Euroviziją“, rašoma pranešime spaudai.

„Neabejoju, kad per praėjusius metus Lietuvoje atsirado naujų vardų, gebančių pristatyti save didelei auditorijai. Tikrai turime ir dainų, galinčių pavergti ne tik Lietuvą. Abiejų kategorijų paraiškų – dainų autorių ir atlikėjų – laukiame jau nuo šiandien iki gruodžio 10-osios, o mes pažadame abi puses – ir dainas, ir atlikėjus – parodyti iš geriausios įmanomos perspektyvos“, – kviečia LRT TV vyr. prodiuseris Audrius Giržadas.

Kaip ir ankstesniais metais, paraiškas dalyvauti nacionalinėje atrankoje gali teikti trijų kategorijų dalyviai: kūrinį siūlantys autoriai, atlikėjai be kūrinio; atlikėjai su kūriniu. Pasak A. Giržado, autoriai, pateikdami dainą, gali nurodyti atlikėją, kuris jo manymu būtų tinkamiausias atlikti tą dainą.

Reikalavimas dainoms – jos turi būti iki šių metų rugsėjo 1d. niekur viešai neskambėjusios ir ne ilgesnės, negu 3 minučių. Dainas gali teikti ir užsienio autoriai, tuo tarpu atlikėjai turi būti Lietuvos piliečiai. Plačiau apie nacionalinės atrankos taisykles: https://www.lrt.lt/projektai/eurovizija/taisykles#skip

64-asis „Eurovizijos“ dainų konkursas vyks Izraelyje, Tel Avive, gegužės 14, 16 ir 18 dienomis.