Serbijos homoseksualios premjerės partnerė pagimdė sūnelį
Ser­bi­jos prem­je­rės Anos Brna­bič par­tne­rė tre­čia­die­nį pa­gim­dė sū­ne­lį, pra­ne­šė vy­riau­sy­bės va­do­vės biu­ras.

Vis dėlto ši konservatyvi Balkanų valstybė teisiškai nepripažįsta nei tos pačios lyties asmenų santuokų, nei partnerystės.

„Ana Brnabič – viena pirmųjų ministrų pirmininkų, kurių partneriai pagimdė jiems einant pareigas... ir pirmoji pasaulyje, (kai tai nutiko) vienalytei porai“, – sakoma jos spaudos tarnybos pranešime.

„Gimdymas įvyko gerai; motina ir kūdikis jaučiasi puikiai“, – pridūrė premjerės biuras.

Pasak vietos žiniasklaidos, berniukui buvo duotas Igorio vardas.

43 metų A. Brnabič į valdžią atėjo 2017-ųjų birželį ir tapo viena iš nedaugelio savo homoseksualumo neslepiančių vyriausybių vadovų.

Tačiau ji nebuvo aktyvi LGBT teisių gynėja šalyje, kurioje homofobija tebėra plačiai paplitusi.

Vien vasarį Belgrado centre buvo įvykdyti mažiausiai du prieš LGBT centrą nukreipto vandalizmo išpuoliai.

2017 metais dalyvaudama sostinėje surengtose gėjų eitynėse A. Brnabič atsisakė pakomentuoti, ar norėtų, kad jos šalyje būtų įteisintos tos pačios lyties asmenų santuokos.

„Dabar negaliu pateikti jums savo asmeninės nuomonės, nes esu čia kaip ministrė pirmininkė, atstovaujanti Serbijos vyriausybei“, – tąsyk sakė ji.

Nors šalis turi įstatymų lytinės tapatybės lygiateisiškumui užtikrinti ir gėjų diskriminacijai užkardyti, žmogaus teisių aktyvistai sako, kad šių teisės aktų menkai paisoma.

Pastangos priimti įstatymą dėl tos pačios lyties asmenų partnerystės kol kas nebuvo sėkmingos, nors aktyvistai viliasi, kad premjerė jas palaikys.