Serbija alsavo viduramžių dvasia
Sa­vait­ga­lį Ser­bi­jos Des­po­to­va­co mies­te vy­ko fes­ti­va­lis, ku­ria­me var­žė­si nuo gal­vos iki ko­jų ap­si­šar­va­vę ir plie­no kar­dais gink­luo­ti ri­te­riai.

Turnyras surengtas XV amžių menančios pilies pašonėje. Jame dalyvavo maždaug 60 kovotojų iš įvairių Europos šalių – nuo Prancūzijos iki Rumunijos.

Šiuos intensyvius ir daug fizinių jėgų reikalaujančius susirėmimus galima palyginti su mišriosiomis dvikovomis. „Esu boksavęsis ir man labai patinka istorija, tad šis sportas – puikus mišinys“, – sakė 28 metų prancūzas Victoras Rousseau.

Nors tokios riterių kovos turi senas tradicijas, jos, tik šiuolaikiškesnės, oficialia sporto šaka pripažintos praėjusį dešimtmetį, kai buvo surengtos pasaulinės žaidynės „Tautų mūšis“.

Festivalio dalyviai su visa savo viduramžių ekipuote ir ginklais, lankais bei strėlėmis tris dienas gyveno palapinėse. Jie kovojo ir net maitinosi kaip senovės riteriai.

„Šios kovos ir ši kultūra kelia susižavėjimą, – tvirtino žiūrovas serbas Velimiras Birmanačas, kaip pridera, apsirengęs to meto drabužiais. – Tai nuostabi patirtis.“ Šio festivalio tikslas – skatinti pagarbą moralinėms vertybėms.