Sekmadieniais bažnyčią puoš unikalios šviesų projekcijos
Ket­vir­ta­die­nio, lap­kri­čio 29 d., va­ka­rą sos­ti­nės se­na­mies­čio Sa­vi­čiaus gat­vę vai­ni­kuo­jan­čią Švč. Mer­ge­lės Ma­ri­jos Ra­min­to­jos baž­ny­čią pir­mą kar­tą nu­švie­tė ka­lė­di­nės švie­sos, ku­rioms elek­tros ener­gi­ja ga­mi­na­ma iš mies­tie­čių su­rink­tų ka­vos tirš­čių.

Nuo lapkričio 5-osios, kai buvo paskelbta akcijos pradžia, iš viso surinkta beveik 5 tonos kavos tirščių. Iki Naujųjų metų planuojama jų surinkti dar bent kartą tiek ir gerokai viršyti kiekį, reikalingą iki šiol tamsoje skendusios savo architektūra unikalios Vilniaus bažnyčios apšvietimui. Visą gruodžio mėnesį sekmadieniais vilniečiai ir sostinės svečiai kviečiami grožėtis šventinėmis šviesų projekcijomis.

Įsijungė miestiečiai

„Jau pirmosiomis kavos tirščių rinkimo dienomis įsitikinome, kad sprendimas šiais metais iš jų pagaminta elektros energija apšviesti Savičiaus gatvę ir Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčią, tikrai teisingas. Kasdien sulaukdavo dešimčių skambučių iš įmonių ir organizacijų, norinčių dalyvauti akcijoje. Ne tik išdalinome turėtus konteinerius tirščiams rinkti, bet ir skubiai pirkome naujų. Iš viso akcijos ambasadorius į skirtingas vietas Vilniuje išvežiojo ir periodiškai rūpinasi daugiau nei 200 konteinerių keitimu“, – sako „Paulig Professional“ projekto koordinatorė Dovilė Baltrukėnienė.

Pasak jos, per ne pilnas keturias savaites iš akcijoje dalyvaujančių sostinės įmonių, organizacijų, verslo centrų, kavinių, restoranų, barų, taip pat gyventojų surinkta 4,8 t kavos tirščių. „Iš viso Savičiaus gatvės dekorui ir profesionalių šviesos menininkų sukurtam bažnyčios apšvietimui iki Trijų karalių reikės 6 tonų kavos tirščių. Jau dabar akivaizdu, kad jų surinksime daugiau, todėl aplinkai draugišką elektros energiją panaudosime ir tradiciniam Savičiaus gatvės apšvietimui“, – sako D. Baltrukėnienė. Jį kalėdiniu laikotarpiu papildys 40 šviečiančiomis girliandomis papuoštų gyvų eglučių, kurios po švenčių bus grąžintos į mišką – pasodintos, taip užtikrinant, jog nuo pradžių iki galo projektas vykdomas laikantis atsakingo vartojimo ir aplinkosaugos principų.

Įveikė iššūkius

Projekto koordinatorė Dovilė Baltrukėnienė ir kun. Algirdas Toliatas įžiebė Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios apšvietimą.

Didžioji dalis elektros energijos, pagamintos perdirbant kavos tirščius, bus panaudota Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios apšvietimui, kuris tapo nemenku iššūkiu jį projektavusiems menininkams. „Tai unikalios architektūros statinys – vienintelė sostinėje vėlyvojo baroko stiliaus bažnyčia, turinti tik vieną bokštą. Jį ir norėjome išryškinti, atskleidžiant visus jo vingius, kolonas, ornamentus, tačiau, kai apšvietimo meistrai bandė patekti į bokštą, paaiškėjo, kad viršutiniai jo aukštai neprieinami – perėjimai per siauri net žmogui, nekalbant apie reikalingą įrangą, todėl buvo nuspręsta nuomotis keltuvą, apšvietėjams teko išmėginti aukštalipių darbą“, – pasakoja projekto koordinatorė.

Sėkmingai įveikus iššūkius ir įrengus 25 prožektorius, Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia visą šventinį laikotarpį bus apšviesta šiltų atspalvių šviesomis, išryškinančiomis jos kontūrus ir architektūrinius bruožus, o pirmus tris gruodžio sekmadienius, vakarais, ją puoš dinamiškos šviesų projekcijos. Jomis grožėtis atvykstantys sostinės gyventojai ir miesto svečiai turės galimybę mėgautis kava iš čia pat įsikursiančio „Paulig“ furgono. Čia išgertos kavos tirščiai taip pat bus perduoti perdirbimui. Tai padaryti dar visą gruodžio mėnesį gali visi norintys sostinės gyventojai – atnešę kavos tirščių į Savičiaus gatvėje įsikūrusį „Queensberry“ restoraną nemokamai vaišinami kavos puodeliu.

Prie Savičiaus gatvės šventinio apšvietimo prisijungė ir čia pat esančių Stiklių, Gaono ir Antokolskio gatvių prieigose įsikūrusi meno, mados ir maisto kaimynystė – Stiklo kvartalas su ant žibintų pakabintomis, kava ir arbata kvepiančiomis šventinėmis dekoracijomis, kuris savo švytėjimą papildomai paryškins drauge su visu miestu gruodžio 1 d.