Scorsese's ir DiCaprio projektas virs serialu
„Os­ka­ro“ lau­rea­tų Leo­nar­do Di­Cap­rio ir re­ži­sie­riaus Mar­ti­no Scor­se­se's pro­jek­tas „Šė­to­nas bal­ta­ja­me mies­te“ (De­vil in the Whi­te Ci­ty) iš fil­mo vir­to se­ria­lu.

Serialas kuriamas pagal amerikiečių žurnalisto Eriko Larsono to paties pavadinimo bestselerį. Jame bus pasakojama tikra dviejų vyrų, architekto ir serijinio žudiko, kurių gyvenimai susipina 1893 metais per pasaulinę parodą Čikagoje, istorija. Kiekviena šių asmenybių įkūnijo amerikiečių išmoningumą auštant XX amžiui: Danielis H. Burnhamas buvo talentingas ir be galo kruopštus architektas, norėjęs palikti žymę pasaulyje, o Henry H. Holmesas – patrauklus ir suktas gydytojas, kuris pasaulinės parodos teritorijoje įkūrė savo „Žmogžudysčių pilį“, skirtą vilioti, kankinti ir žaloti jaunas moteris.

Akimirka iš "Volstrito vilko" filmavimo aikštelės. / AFP/Scanpix nuotrauka

Įvairios kino studijos jau nuo 2003 metų mąsto apie šį projektą. Iš pradžių teises į jį nusipirko „Warner Bros.“, paskui perleido „Paramount“, bet 2007-aisiais studija neteko teisių į projektą. Vienu metu filmą prodiusuoti ir jame vaidinti turėjo Tomas Cruise'as, o vėliau juosta buvo priskirta režisuoti „Oskaro“ laureatei Kathryn Bigelow. Tačiau 2010 metais L. DiCaprio perėmė knygos adaptacijos teises, nes, kaip pats teigė, be galo susidomėjo jos tema.

Kol kas apie televizijos serialą žinoma nedaug. Net neaišku, ar L. DiCaprio įkūnys kokį nors personažą, kaip buvo planuojama filme. M. Scorsese vis dar minimas kaip vienas projekto prodiuserių.

L. DiCaprio ir Holivudo kino legenda M. Scorsese anksčiau bendradarbiavo kurdami net 5 filmus: „Niujorko gaujos“, „Aviatorius“, „Kuždesių sala“, „Infiltruoti“ ir „Volstrito vilkas“. Už vaidmenis pastarojoje juostoje ir „Aviatoriuje“ L. DiCaprio buvo nominuotas „Oskarui“.

Kiek daugiau nei prieš metus taip pat pranešta, kad L. DiCaprio ir M. Scorsese bendradarbiaus kurdami filmą apie 26-ąjį JAV prezidentą Theodore'ą Rooseveltą, kuris valdė 1901–1909 metais.