Sąžiningumas – didžiausia vertybė
Do­ras tak­sis­tas pa­dė­jo Aus­tra­li­jos Per­to mies­to gy­ven­to­jui su­sig­rą­žin­ti pa­mes­tą ves­tu­vi­nį žie­dą, ku­rio ver­tė – 25 tūkst. do­le­rių.

Studentas iš Indijos Singhas Dhillonas atvyko į Australiją pagal mainų programą ir laisvu laiku uždarbiauja kaip taksistas. Jis pavėžėjo Thomasą Carltoną, o šis per skubą paliko mašinoje žiedą su deimantu. Kai tai pastebėjo, nežinojo, kur galėjo jį pamesti. Lyg to būtų maža, brangenybės draudimas buvo pasibaigęs prieš dieną.

Patikrinęs keletą vietų ir nebežinodamas, kur dar galėtų ieškoti žiedo, Th. Carltonas paskambino į taksi firmą. Jo prašymu dispečeris išplatino pranešimą, o jį, laimei, tarp daugybės kitų pamatė S. Dhillonas. Jis apžiūrėjo automobilį ir rado pamestą žiedą, tada nuvežė jį savininkui. Th. Carltonas netvėrė džiaugsmu: „Koks nuostabus vaikinas! Jis išgelbėjo man dieną, mėnesį, metus... Tai nuostabiausias gerumo veiksmas, kokį tik galiu įsivaizduoti. Fantastiškas žmogus!“ Laimingas Th. Carltonas pasiūlė vairuotojui atlygį už radybas, bet šis atsisakė. Tuomet australietis įkišo į kišenę indui 50 dolerių.

Taksistas pasakojo, kad tiesiog dirbęs savo darbą. „Tai mano pareiga – grąžinti tai, kas man nepriklauso“, – sakė jis ir pridūrė, kad didžiulė dėkingo keleivio šypsena yra didžiausias atlygis. Tačiau S. Dhillonui apmaudu, kad taksistai dažnai turi prastą šlovę, kurią jiems užtraukia pavieniai atvejai, o apie gerus darbus, kurių yra kur kas daugiau, retai kada sužinoma. Todėl jis nori paskleisti žinią tarp kolegų, kad „sąžiningumas yra didžiausia, kilniausia iš visų žmogiškųjų vertybių“.