Savaitės fotokaleidoskopas
PER­GA­LĖ. Pa­grin­di­nės Tur­ki­jos opo­zi­ci­nės Res­pub­li­kos liau­dies par­ti­jos (RLP) rė­mė­jai pir­ma­die­nį tu­rė­jo pro­gą švęs­ti. Rin­ki­mų ko­mi­si­ja, su­skai­čia­vu­si be­veik vi­sus bal­sus, pa­skel­bė, kad Stam­bu­lo me­ro rin­ki­mus lai­mė­jo RLP ly­de­ris Ekre­mas Im­amog­lu.

Valdančioji Recepo Tayyipo Erdogano partija AKP antradienį paprašė perskaičiuoti balsus. Skirtumas išties nedidelis: už AKP kandidatą į Stambulo merus Binalį Yildirimą balsavo 48,52 proc., o už E. Imamoglu – 48,79 proc. rinkėjų.

Pabėgėlės. /

PABĖGĖLĖS. Venesuelietės iš indėnų varao genties leidžia laiką pabėgėlių stovykloje Brazilijoje, šalia Venesuelos sienos. Jungtinės Tautos skelbia, kad pabėgėlių ir emigrantų iš Venesuelos skaičius jau perkopė 3,4 milijono. Daugiausia jų (1,1 mln.) glaudžiasi Kolumbijoje. Nuo tėvynėje tvyrančio chaoso daug venesueliečių taip pat pabėgo į Peru, Čilę, Ekvadorą, Argentiną ir Braziliją. Sekmadienį Venesuelos prezidentas Nicolas Maduro pranešė, kad dėl elektros tinklų sutrikimų 30 dienų bus ribojamas energijos tiekimas gyventojams.

Žydi sakuros. /

ŽYDI SAKUROS. Sakurų žydėjimas – vienas laukiamiausių metų įvykių Japonijoje. Jis suburia žmones kartu švęsti gamtos nubudimą. Visoje Japonijoje, nuo pietinių Okinavos salų iki Hokaido šiaurėje, sakuros pradeda žydėti sausio viduryje, o baigia – gegužės viduryje. Todėl šventės banga ritasi per skirtingus regionus. Ji primena svaiginamą kelionę: džiaugsminga žinia nuvilnija iš pietinės į šiaurinę šalies dalį.

Joga. /

JOGA. Anglijos viešbutis „Armathwaite Hall“ nutarė paįvairinti svečiams siūlomas jogos pamokas ir pakvietė lemūrų, kad šie palaikytų kompaniją lankytojams. Viešbučio administracija tokius užsiėmimus vadina „lemoga“. Lemūrų nereikėjo mokyti specialių pozų, jie patys mielai išverčia pilvukus priešais saulę ir atrodo tarsi medituojantys jogai.

Karalienė. /

KARALIENĖ. Jungtinė Karalystė rengiasi švęsti 200-ąjį karalienės Viktorijos gimimo jubiliejų. Ji gimė 1819 metų gegužės 24 dieną, o šalį valdė net 62 metus. Šia proga Bakingamo rūmuose Londone bus atidaryta speciali paroda, pasakojanti karalienės Viktorijos gyvenimo istoriją. Monarchė savo valstybėje buvo labai populiari. Jos karaliavimo metai vadinami Viktorijos epocha. Tai – drovumo, kultūros sąstingio laikotarpis. Tačiau tuo metu augo ir Karalystės ekonomika, o vidurinis gyventojų sluoksnis tapo įtakingiausia šalies jėga. Tada buvo vykdoma aktyviausia imperijos plėtros politika.

AFP/AP/Scanpix nuotraukos