Savaitės fotokaleidoskopas
RIN­KI­MAI. Il­ga­kak­lė­mis mo­te­ri­mis gar­sė­jan­čios Tai­lan­do gen­ties at­sto­vė da­ly­vau­ja ša­lies par­la­men­to rin­ki­muo­se. Tai­lan­do rin­ki­mų ko­mi­si­ja va­kar pra­ne­šė su­skai­čia­vu­si vi­sus bal­sus, ati­duo­tus per pra­ei­tą sa­vait­ga­lį vy­ku­sius par­la­men­to rin­ki­mus, ir nu­ro­dė, kad di­džiau­sią rin­kė­jų pa­lai­ky­mą už­si­ti­kri­no val­dan­čio­sios chun­tos re­mia­ma par­ti­ja. Šie rin­ki­mai bu­vo pir­mie­ji ša­ly­je po 2014 me­tų ka­ri­nio per­vers­mo.

„BREXITAS“. Dešimtys tūkstančių londoniečių savaitgalį susirinko į demonstraciją reikalauti, kad Jungtinės Karalystės vyriausybė surengtų naują referendumą dėl išstojimo iš Europos Sąjungos (ES). Nebeturėdama kitų galimybių ir baimindamasi visiškai prarasti „Brexito“ proceso kontrolę, premjerė Theresa May trečiadienį paskelbė, kad pasitrauktų iš pareigų, jeigu parlamentarai pagaliau pritartų jos parengtai išstojimo sutarčiai. Kiek vėliau Bendruomenių Rūmai pamėgino susitarti dėl alternatyvaus „Brexito“ plano. Tačiau balsavimai tik dar aiškiau pademonstravo Parlamento susiskaldymą. Nė vienas iš aštuonių pateiktų pasiūlymų negavo balsų daugumos.

BREXITAS /

PASIVAIKŠČIOJIMAS. NASA išplatino astronautės amerikietės Annos McClain nuotrauką atvirame kosmose. Pirmadienį NASA atsisakė ankstesnio savo plano į atvirą kosmosą išleisti dvi moteris, nes Tarptautinėje kosmoso stotyje (TKS) pritrūko tinkamo dydžio skafandrų. Kita astronautė Christina Koch ruošiasi atlikti užduočių kosmose su kolega amerikiečiu Nicku Hague'u, o ne su Anne McClain, kaip iš pradžių planuota. Jei Ch. Kock ir A. McClain drauge išeitų į atvirą kosmosą, tai būtų pirmas kartas, kai tokiomis sąlygomis dirbtų dvi astronautės. Iki šiol iš 1998 metais pastatytos TKS į kosmosą išeidavo komandos, sudarytos vien iš vyrų arba iš vyrų ir moterų. Tokių komandų iš viso buvo jau 214.

PASIVAIKŠČIOJIMAS /

PERGALĖ. JAV remiamos kurdų vadovaujamos pajėgos Sirijoje paskelbė užėmusios paskutinę džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ tvirtovę šalies rytuose ir pareiškė visiškai eliminavusios kone penkerius metus gyvavusį džihadistų „kalifatą“. „Islamo valstybė“ nebevaldo jokių teritorijų nei Sirijoje, nei Irake, bet jos kovotojai toliau rengia atakas. Be to, Egipto Sinajaus pusiasalyje, Afganistane ir kitur veikia keletas ištikimybę IS paskelbusių grupuočių.

PERGALĖ (apkirpti) /

VIEŠNAGĖ. Britų karališkosios šeimos nariai pirmą kartą apsilankė Kuboje. Smalsių kubiečių ir užsienio turistų apsuptiems Charlesui ir jo sutuoktinei Camillai ekskursiją po miesto lankytinas vietas organizavo Kubos istorikas Eusebio Lealas. Karališkoji pora taip pat aplankė vieną boksininkų klubą ir šokių centrą, kuriam vadovauja Carlos Acosta, neseniai paskirtas Anglijos Birmingamo mieste įsikūrusio Karališkojo baleto teatro direktoriumi. Britų vyriausybė jau seniai naudojasi karališkaisiais vizitais kaip „švelnios diplomatijos“ priemone. Nors į Kubą vyksta vis daugiau britų turistų, dvišalės prekybos apimtis pastaruoju metu smarkiai sumažėjo. Londonas ieško galimybių Kubos klestinčiame turizmo sektoriuje bei energetikos srityje. Nuotraukoje – princas Charlesas su žmona Camilla prie Johnui Lenonnui atminti skirto suolelio Havanoje.

VIEŠNAGĖ /