Savaitės fotokaleidoskopas
UŽ­GA­VĖ­NĖS. Ko­vo 5 die­ną vai­kai star­tuo­ja kas­me­ti­nė­se tran­sat­lan­ti­nė­se Už­ga­vė­nių bly­nų lenk­ty­nė­se Ol­nio mies­te, Ba­kin­gam­šy­ro gra­fys­tė­je, Ang­li­jo­je. Kiek­vie­nais me­tais mo­te­rys iš Ol­nio ir Li­be­ra­lo mies­to JAV Kan­za­so vals­ti­jo­je, pa­si­juo­su­sios pri­juos­tes ir už­si­ri­šu­sios ska­re­les, bė­ga lai­ky­da­mos ran­ko­se kep­tu­ves su bly­nais. Pa­sak le­gen­dos, Ol­nio lenk­ty­nės pra­si­dė­jo 1445 me­tais, kai Už­ga­vė­nių die­ną šei­mi­nin­kės at­sku­bė­jo į baž­ny­čią pa­sig­rie­bu­sios kep­tu­ves, ku­rio­se dar čirš­kė­jo bly­nai.

ROŽINIS

rožinis.jpg / nuotrauka

Turistai pozuoja prie Melburno ežero, kuris kovo 4 dieną nusidažė ryškia rožine spalva. Taip nutiko dėl smarkiai pakilusio druskos lygio ir itin karšto oro. Reiškinys visiškai natūralus – dėl padidėjusio druskos lygio vandens spalvą pakeitė ežero dugne augantys dumbliai.

KARNAVALAS

užgavėnės.jpg / nuotrauka

Pirmadienį Diuseldorfe, Vokietijoje, kunkuliavo tradicinis karnavalas-paradas. Jo svarbiausias akcentas buvo figūra, vaizduojanti, kaip Donaldas Trumpas ir Vladimiras Putinas suplėšo Jungtinių Valstijų ir Rusijos sutartį dėl vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų. Šis paradas – pagrindinis karnavalų sezono, kuris Vokietijoje kasmet prasideda lapkričio 11-ąją ir trunka iki Pelenų dienos, renginys, sutraukiantis tūkstančius žmonių.

APELSINAI

apelsinai (apkarpyti).jpg / nuotrauka

Sekmadienį Italijoje, netoli Turino, vyko tradicinis apelsinų mūšis. Renginys yra skirtas gyventojų maištams prieš jų miestą viduramžiais valdžiusius tironus paminėti. Šiomis dienomis mūšio dalyviai ant pakylų įkūnija tironus saugančius sargybinius, o minia, svaidanti į juos apelsinus iš apačios, – miestelėnus.

ESTAI

estai.jpg / nuotrauka

Liberalios Reformų partijos lyderė Kaja Kallas su partijos nariais švenčia pergalę Estijos parlamento rinkimuose. K. Kallas greičiausiai taps pirmąja Estijos moterimi premjere. Po rinkimų ji paskelbė, kad prasideda derybos dėl koalicijos su antrojoje vietoje likusia Centro partija, vadovaujama kadenciją baigiančio vyriausybės vadovo Juri Rataso. Reformų ir Centro partijos yra dvi pagrindinės Estijos politinės jėgos. Drauge jos galėtų užsitikrinti tvirtą daugumą, nes turi 60 mandatų 101 vietos parlamente. Centro ir Reformų partijos paeiliui valdo Estiją jau beveik tris dešimtmečius.