Savaitės fotokaleidoskopas
FE­JER­VER­KAI. Nak­tį į an­tra­die­nį žmo­nės įvai­riuo­se pa­sau­lio kam­pe­liuo­se su­ti­ko 2019-uo­sius. Lai­kro­džiui iš­mu­šus vi­dur­nak­tį įspū­din­gi fe­jer­ver­kai nu­švie­tė dan­gų virš Sid­nė­jaus uos­to til­to ir ope­ros tea­tro Aus­tra­li­jo­je.

RINKIMAI. Po gruodžio 30 dieną Kongo Demokratinėje Respublikoje vykusių prezidento, provincijų ir nacionalinių rinkimų, nutrūkus elektros tiekimui, Nepriklausomos nacionalinės rinkimų komisijos darbuotojai skaičiuoja balsus.

/ Reuters/Scanpix nuotrauka

Po dviejų metų atidėliojimo šalies prezidentas Josephas Kabila sutiko surengti rinkimus, tačiau jie buvo chaotiški. Po rinkimų visoje šalyje buvo užblokuotas internetas ir SMS žinučių siuntimas, todėl baiminamasi, kad rezultatai bus suklastoti.

/ AFP

ĮSPĖJIMAS. Sakydamas naujametę kalbą Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas pasiuntė žinutę ne tik savo tautai, bet ir pasauliui. Jis pareiškė, jog branduolinių ginklų turinti Šiaurės Korėja nori gerų santykių su JAV, bet gali pakeisti savo poziciją, jeigu Vašingtonas ir toliau taikys sankcijas bei teiks vienašališkus reikalavimus. Tačiau jis pridūrė, kad yra pasirengęs bet kada ateityje dar sykį susitikti su JAV prezidentu Donaldu Trumpu.

/ Reuters/KCNA/Scanpix nuotrauka

INAUGURACIJA. Naujasis Brazilijos vadovas Jairas Bolsonaro pozuoja su prezidentine juosta sausio 1 dieną šalies sostinėje, Brazilijoje. Per antradienį vykusią inauguracijos ceremoniją 63 metų buvęs oro desantininkas pažadėjo kovoti su nusikalstamumu, korupcija ir kairiąja ideologija. Nors naujas prezidentas yra populiarus, nemažai brazilų baiminasi, kad jo ilgesys anksčiau šalį valdžiusiai karinei diktatūrai bei paniekinami atsiliepimai apie moteris ir mažumas reiškia, kad valstybės laukia drastiški sukrėtimai.

/ SIPA

KANDIDATĖ. Paskutinę praeitų metų dieną JAV demokratų senatorė Elizabeth Warren kartu su savo vyru Bruce'u Mannu ir šunimi Bailey išeina iš namų Kembridže, Masačusetso valstijoje, kad kreiptųsi į žurnalistus, kurie susirinko jai paskelbus apie komiteto, nagrinėsiančio jos galimybes kelti kandidatūrą per 2020-aisiais vyksiančius prezidento rinkimus, suformavimą. E. Warren yra anksčiausiai apie galimą kandidatavimą ateinančiuose prezidento rinkimuose paskelbusi demokratė.

AFP/Reuters/Scanpix/SIPA nuotraukos